tv3.lv

“DPD Latvija” brīdina par krāpniekiem, kas mēģina izvilināt iedzīvotāju norēķinu karšu datus

Sūtījumu piegādes uzņēmums “DPD Latvija” brīdina Latvijas cilvēkus par krāpniekiem, kas uzņēmuma vārdā mēģina izvilināt iedzīvotāju norēķinu karšu datus, viltus interneta vietnē aicinot iedzīvotājus sniegt norēķinu karšu datus par pirkuma starpniecību internetā, Skaties.lv informēja uzņēmumā.

2021. gada 27. janvārī 9:58

Kompānijā norāda, ka tā saņēmusi vairākus ziņojumus par jaunu krāpniecības shēmu, kur krāpnieki uzrunā iedzīvotājus, kas dažādās interneta tirdzniecības platformās ir izvietojuši savas preces pārdošanai – ar mērķi it kā iegādāties konkrēto preci, izmantojot kurjera pakalpojumus. Iedzīvotājiem tiek nosūtīta viltus interneta vietnes saite, kas vizuāli šķietami atgādina “DPD Latvija” interneta mājaslapu, aicinot iedzīvotājus ievadīt norēķinu kartes datus, lai saņemtu apmaksu par preci attālināti. Tādējādi krāpniekiem ir iespēja piekļūt personu norēķinu karšu datiem un finanšu līdzekļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“DPD Latvija” atgādina, ka nenodrošina attālinātu pirkuma starpniecības pakalpojumu interneta vidē, kā arī aicina drošības nolūkos vienmēr pārbaudīt interneta vietnes adresi, kas tiek atvērta. Uzņēmums norāda, ka konkrētajā krāpniecības shēmā tiek izmantotas vairākas viltus adreses, piemēram, “lv-express-safe.xyz”, “lvdpd-safe.xyz”, kurām nav nekādas saistības ar “DPD Latvija”.

“DPD Latvija” akcentē, ka uzņēmums nekādā veidā nav saistīts ar šiem krāpnieciskiem ziņojumiem un aicina iedzīvotājus nekādā gadījumā nesniegt norēķinu karšu datus trešajām pusēm, it īpaši, ja pastāv aizdomas par krāpniecības riskiem.

Tāpat kompānijā atgādina, ka visu aktuālo informāciju par uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem un jaunumiem “DPD Latvija” izziņo savos oficiālajos komunikācijas kanālos – www.dpd.com un sociālo mediju kontos.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus, kuri saņēmuši šādus viltus paziņojumus, nekavējoties par šiem gadījumiem ziņot Valsts policijai.

“Saistībā ar konstatētajiem krāpniecības gadījumiem uzņēmums “DPD Latvija” jau ir sazinājies ar informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju “CERT.lv” un vērsies drošības sargājošajās institūcijās turpmākai krāpniecisko darbību novēršanai,” tāpat informēja kompānijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Darbs no mājām, par kuru vēl jāmaksā!? Dāma nokļūst starptautisku krāpnieku nagos

Jau ziņots, ka “DPD Latvija” apgrozījums 2019. gadā bija 19,864 miljoni eiro, kas ir par 7,1% vairāk nekā 2018. gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 31,7% – līdz 1,06 miljoniem eiro.

Uzņēmums reģistrēts 1998. gadā, un tā pamatkapitāls ir 266 136 eiro. “DPD Latvija” pieder Francijā reģistrētai kompānijai “Geopost”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm