Dokumentālo īsfilmu cikls “Ārsti”: Sanda Reinika

“TV3 Group” jaunajā rudens sezonā piedāvā režisora Armanda Tripāna veidotā dokumentālā īsfilmu cikla “Ārsti” otro sezonu, kas svētdienās skatāms kanālā TV3 pulksten 18.50. Otrajā sērijā Rīgas 1. Slimnīas ginekoloģe, dzemdību speciāliste Sanda Reinika, kura palīdz sievietēm risināt ne tikai medicīniskas kaites, bet arī gādā par to, lai pacienti pamet viņas krēslu jūtoties pilnvērtīgi un piepildīti.

2022. gada 24. septembrī 7:11

Viņa ir eņģelis, tā daudzas no viņas pacientēm Sandu uzrunā. Slimnīcas sienās viņa ir savā karaļvalstī. Tomēr patiess karalis, Sandasprāt, var būt tikai kopā ar pavalstniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ginekoloģijā, nevar nesaslēgties ar otru cilvēku – nedzirdēt stāstu, neuzklausīt un nesajust bēdas. Tas bija viņas nepārprotams lēmums – es būšu, tā kas palīdzēs sievietēm. Viņa par sevi saka – esmu ar putniem. Un tieši tāda viņa ir, profesionāle un tomēr sieviete. Kāda ir viņas pasaule, kad aizveras operācijas zāles durvis, un tu nonāc savā karaļvalstī?

Daudziem ir bail, bažas par savu veselību, bet Sanda ir gatava palīdzēt. Viņa ir tieša. “Ja cilvēki ienāk un saka, ka ir bail un “es noteikti nomiršu”, tad es viņām tā arī pasaku, ka ja jūs gribat mirt, tad ejat mājās vai ejat to darīt kaut kur citur, jo es esmu šeit, lai jums palīdzētu. Mirt? Noteikti nē,” saka Sanda. Laikā gaitā tas viņai palicis kā teiciens: “Gribat mirt? Ne šodien un ne šeit, ejiet citur to, lūdzu, darīt.”

Lasi vēl: Aizliegtais rokaspulkstenis, svilināta āda un Mīnotaura labirints – viena diena 1. slimnīcas operāciju nodaļā

Sanda gan uzsver, ka ārsti ir pilnīgi tādi paši cilvēki kā citi. Visvienkāršākie. Esot kādā kompānijā, nepasakot, ka esi ārsts, varēsi tajā uzturēties bez raizēm, saka Sanda. Taču, tiklīdz to pieminēsi, tad gan vakars ir pagalam – tad katrs kā savu pienākumu jutīs pienākt un pastāstīt, kas viņam kaiš.

Dokumentālo īsfilmu cikls “Ārsti” skatāms kanālā TV3 pulksten 18.55 svētdienās. Pirmo dokumentālo stāstu sezonu iespējams skatīties straumēšanas platformā “Go3” un “TVPlay”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm