tv3.lv

Diskusijas tiešraide: Vai ES pilsoņu priekšlikumi nepaliks Briseles atvilktnēs?

Trešdien, 25. maijā,  pulksten 14:00 diskusijā “Vai ES pilsoņu priekšlikumi nepaliks Briseles atvilktnēs?” politikas veidotāji vērtē Eiropas Nākotnes konferences gaitā iesniegto Eiropas Savienības (ES) pilsoņu priekšlikumu realizācijas iespējas.

25. maijā 13:58

Diskusijā piedalās politikas veidotāji, no kuriem tiek sagaidīta konferences gaitā saņemto priekšlikumu iedzīvināšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par ieteikumu realizēšanu diskusijā runā Eiropas Nākotnes konferences delegāti no Latvijas: Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA), Saeimas Eiropas lietu komisijas loceklis Igors Pimenovs (S), Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (S). Diskusijā piedalās arī biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš.

Šī ir noslēdzošā informācijas aģentūras LETA organizētā diskusiju cikla saruna par Eiropas Nākotnes konferences priekšlikumiem un to īstenošanu.

Iepriekš eksperti vērtēja gan to, cik atvērta priekšlikumiem ir Brisele, gan arī to, kā uzlabot Eiropas iedzīvotāju dzīves kvalitāti sarežģītajos drošības un ģeopolitiskajos apstākļos.

Šoreiz saruna tiks veltīta konferences rezultātu vērtēšanai, kā arī tam, cik reālas ir iespējas apstākļos, kad priekšplānā izvirzās arvien jaunas prioritātes, pieturēties pie ES pilsoņu iesniegto un atbalstīto priekšlikumu realizācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, 9.maijā – Eiropas dienā – svinīgi noslēdzās Konference par Eiropas nākotni. ES iedzīvotāju paneļdiskusijās, nacionālajos paneļos un daudzvalodu digitālajā platformā izteiktie ierosinājumi dzīves ES uzlabošanai apkopoti deviņās tēmās.

Kopumā izstrādāti 49 ierosinājumi, kuru īstenošanai ieteikti 325 pasākumi.

ES vadības pārstāvji ir pauduši apņēmību īstenot lielu daļu no konferences laikā izstrādātajiem priekšlikumiem un vairot pilsoņu iesaisti lēmumu sagatavošanas un pieņemšanas procesā.

Pēc noslēguma ziņojuma saņemšanas trīs ES pārvaldības iestādes atbilstoši savai kompetencei izvērtēs, kā efektīvi īstenot ziņojumā izteiktos ierosinājumus.

Eiropas Parlamenta deputāti jau maija sākumā Strasbūrā pieņēma rezolūciju, kurā pauda atbalstu konferences secinājumiem un aicināja sākt darbu, lai grozītu ES pamatlīgumus.

Konference par Eiropas nākotni ir ES institūciju – ES Padomes, Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas – iniciatīva, lai uzklausītu iedzīvotājus un veidotu Eiropas nākotni labāku. Konference tika atklāta pērn 9.maijā, Eiropas dienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm