tv3.lv

Dievnama saimnieki no Rīgas domes bezatlīdzības lietošanā saņēmuši miljons eiro vērtu zemesgabalu

2018. gada 12. jūnijā 20:24

Iespējams, daudzi būs pamanījuši, ka Skanstes ielā blakus jaunajām augstceltnēm paveras visai neglīts skats. Rīgas evaņģēliski kristīgā Vasarsvētku draudze “Ģetzemane” tur jau 17 gadus nespēj pabeigt sava dievnama būvniecību.

Lai arī lūgšanas nams joprojām nav nodots ekspluatācijā un līdz ar to tur nevar notikt publiski pasākumi, draudzei izdevies sev izkārtot sabiedriskā labuma organizācijas statusu, bet no Rīgas domes bezatlīdzības lietošanā saņemts miljons eiro vērts zemesgabals. Satraukumu par pašvaldības līdzekļu šķērdēšanu pauž domes opozīcija.

Zemesgrāmatā baznīcas ēku kā jaunbūvi Vasarsvētku draudze “Ģetzemane” reģistrēja 2001. gadā, taču ēka joprojām nav nodota ekspluatācijā. Neatkarīgi no tā draudzei par 9000 kvadrātmetru lielā zemes gabala izmantošanu tās īpašniekam, Rīgas domei, nav jāmaksā ne centa.

Satraukumu par to pauž domes opozīcijas pārstāve Inese Andersone. Internetā par noslēpumaino draudzi nevar atrast gandrīz nekādu informāciju. Nav arī pieradījumu, ka dievnamā, kuru ieskauj pamestu auto vraki, kāds nodarbotos ar labdarību, kā to paredz draudzei piešķirtais sabiedriskā labuma statuss.

Inese Andresone
Rīgas domes deputāte (Vienotība)

Izīrēt bezmaksas 9000 kvadrātmetrus tādā vietā organizācijai, par kuru nav nekādas informācijas, manuprāt, tā ir pašvaldības naudas izšķērdēšana.

Lēmumu atbrīvot draudzi no nomas maksas Nila Ušakova vadītā dome pieņēma 2012. gadā. Ņemot vērā zemes gabala kadastra vērtību, Rīgas pašvaldības pretimnākšana pēc TV3 Ziņu aprēķiniem varētu būt apmēram 16 000 eiro gadā. Par to, ka atvieglojumi ir pamatoti, nešaubās Vasarsvētku draudzes mācītājs Georgijs Šumers. Pēc viņa teiktā, pērn draudze dažādiem labdarības pasākumiem savākusi 22 000 eiro lielus ziedojumus, kas nodoti trūkumcietējiem. Savukārt ar naudas vākšanu lūgšanas un misionāra namu, kā arī rituāla baseina būvniecībai tik labi nesokas.

Georgijs Šumers
Rīgas evaņģēliski kristīgās Vasarsvētku draudzes “Ģetzemane” mācītājs

Tas tāpēc, ka baznīca tiek celta tikai par cilvēku ziedojumiem. Šeit netiek veikta nekāda komercdarbība. Ko varam, to mēs darām. Būvniecība iet uz beigām. Līdz līguma ar Rīgas domi termiņa beigām 2022. gadā ēka būs nodota ekspluatācijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Īpašuma departamentā uzsver, ka atbrīvojums no nomas maksas draudze saņēmusi teju automātiski, jo to nosaka Valsts ieņēmuma dienesta piešķirtais sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Līdzīgi esot arī ar citām reliģiskām organizācijām.

Oļegs Burovs
Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors (GKR)

Nedod dievs, ka kāda no amatpersonām sāks vērtēt, kura reliģiskā organizācija ir laba vai slikta. Ko es domāju par kādu reliģisku organizāciju, lai paliek pie manis. Man liekas tā ir ļoti intīma lieta.

Nav gan tā, ka atbrīvojumu no nomas maksas Ušakova vadītā Rīgas dome labdarības organizācijām piešķirtu automātiski. Piemēram, Tautas palīdzības fonds, kas sniedz atbalstu 3000 maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm,  sešus gadus cīnījās, lai saņemtu nelielu dzīvokli Rīgā. Valsts ieņēmumu dienestā skaidro, ka atbrīvojums no nomas maksas nav likuma prasība, bet gan katras pašvaldības izšķiršanās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm