Dienesta laikā liegs skaidru naudu – ierobežojumi būs ne tikai policistiem

Top jauni risinājumi korupcijas ierobežošanai valsts un pašvaldību institūcijās, kas paredz arī skaidras naudas ierobežošanu amatpersonām, kas strādā kontroles un uzraudzības dienestos.

2017. gada 22. februārī 20:11

Tas nozīmē, ka skaidras naudas daudzums makā turpmāk varētu tikt ierobežots ne tikai ceļu policistiem, kuriem noteikta 30 eiro robeža, kā arī robežsargiem robežkontroles punktos un muitniekiem muitas kontroles punktos, bet arī citu iestāžu darbiniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs izstrādā Ministru kabineta noteikumu projektu par iekšējās kontroles pasākumu ieviešanu publiskas personas institūcijās, kas novērstu interešu konfliktu un korupcijas riskus.

Ilze Jurča, KNAB vadītāja amata p.i.

Institūciju vadītājiem būs pienākums kaut ko darīt lietas labā, un nebūs tikai tā, ka tikai muitai šādi ierobežojumi vai policijā mēģina noteikti, šādi ierobežojumi ir jāpārskata arī citās kontroles institūcijās, kas nodarbojas ar klientu kontroli, tie varētu būt vides dienesti, kas veic pārtikas un veterināro uzraudzību un iet šajās tematiskajās pārbaudēs un kontaktējas aci pret aci ar klientu.

KNAB vadītāja pienākumu izpildītāja gan norāda, ka galvenokārt no pašvaldībām saņemts milzīgs daudzums iebildumu, kas tikai norāda, ka pret šiem noteikumiem ir ļoti liela pretestība.

Video: LNT Ziņu sižets

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm