tv3.lv

Deputāti piekrīt teju četrkārtīgam sadārdzinājumam dalībai projektā “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē”

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputāti šodien piekrita teju četrkārtīgam sadārdzinājumam dalībai projektā “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē”.

2021. gada 13. janvārī 15:26

Lēmumu par dalību Kultūras ministrijas īstenotajā projektā pašvaldība pieņēma 2016. gadā.

Sākotnēji Rīgas domei tika piedāvāts piedalīties projektā, paredzot desmit miljonus eiro ieguldīt teritorijas infrastruktūrā, par kuru atbildīga pašvaldība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašlaik projekta izmaksas tiek lēstas 37 450 505 eiro apmērā.

Ata ielas, Augšielas un Vagona ielas pārbūve izmaksās aptuveni 2,7 miljonus eiro, Augusta Deglava ielas tilta pārbūve – 14,8 miljonus eiro, lietus ūdens kanalizācijas kolektora izbūve – 17,2 miljonus eiro, krustojumu pārbūve un satiksmes organizācijas pārkārtošana – 2,8 miljonus eiro.

Būtiskākie sadārdzinājumi saistīti ar Deglava tilta remontu un lietus notekūdeņu kolektoru izbūvi.

Komitejas deputāti pauda bažas par būvniecības darbu plānošanu un projektēšanu, ja darbu izpilde var sadārdzināties tik būtiski.

Satiksmes departamentam tika prasīts, kas tiks darīts, lai turpmāk Rīgas dome un rīdzinieki nenonāktu līdzīgās situācijās ķīlnieku lomā, jo izstāties no projekta nedrīkst, lai nezaudētu Eiropas Savienības līdzekļus, bet gala summa šiem darbiem joprojām neesot skaidra un esot tikai orientējoša.

Departamenta direktors Vitālijs Reinbahs mierināja deputātus, sakot, ka minētie darbi “maksās tik, cik maksās, un rīdzinieki nebūs zaudētāji, bet gan ieguvēji, jo tiks sakārtota vide, saremontētas ielas un Deglava tilts”.

Arī komitejas vadītāja Linda Ozola (JKP) atzina, ka dome ir nokļuvusi ķīlnieka lomā. Lai to turpmāk nepieļautu, viņa aicināja Satiksmes departamentu vienoties ar uzņēmējiem, ka projekta izpildītājiem būs jārēķinās ar to, ka pakalpojuma izmaksām jābūt atklātām un par tām jāinformē sabiedrība.

Gala lēmums par finansējuma palielināšanu dalībai projektā jāpieņem Rīgas domei.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm