tv3.lv

Deputāti aicina nepieļaut, ka par nelielu neizdarību bērnu audzināšanā vecākiem draudētu daži gadi cietumā

2020. gada 8. decembrī 21:20

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas diskusijās otrdien, 8.decembrī, izskanēja aicinājums nepieļaut pārlieku bargus Bērnu aizsardzības likuma grozījumus, kuru rezultātā par nelielu neizdarību bērnu audzināšanā vecākiem varētu piemērot kriminālatbildību un piespriest dažus gadus cietumā, vēsta TV3 ziņas.

Deputāti pauda neapmierinātību,  ka Labklājības ministrija apspriešanai piedāvā pārāk plašu vardarbības pret bērniem definīciju, kuru sekas var būt Krimināllikuma piemērošana un vairāku gadu cietumsoda piemērošana vecākiem par nelielu neizdarību bērnu audzināšanā.

Saeimas deputāts Andrejs Judins (“Jaunā Vienotība”) norādīja uz vairākām dīvainībām, kas var likumu izmaiņas padarīt absurdas, likuma rāmjus padarot drakoniskus. Piemēram, ja bērns apdedzinājies, vecākiem draud cietumsods.

“Kur ir problēma? Pēc jūsu redakcijas sanāk tā – ir četrgadīgs bērns, ja tēvs blakus smēķē, brīvības atņemšana uz pieciem gadiem! Tā nav samērīga reakcija. Tā sanāk! Tā ir vardarbība – ja ir vardarbība, par to paredzēta atbildība,” pauda Judins.

Tāpat komisijas sēdē radās jautājums, vai planšetes iedošana bērnam lai to nomierinātu, arī varētu būt traktējama kā vardarbība.

“Kas savukārt negatīvi ietekmē bērna augšanu un attīstību, kur ir individuāli vērtējot situāciju pazīmes, jā, es teiktu, ka drīzāk tas ir pie šīs novārtā pamešanas,” vērsa uzmanību Labklājības ministrijas pārstāvis Lauris Neikens.

Tikmēr Saeimas Cilvēktiesību komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš vērsa uzmanību uz to, ka tādā gadījumā arī vajag ierakstīt likumā – kādas spēles būtu traktējamas kā vardarbība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iespējamā likuma bardzība pārsteidza arī citus deputātus.

“Izlasīju pantu, atcerējos, ka bērnībā mamma ķīseli uzlēja uz muguras – tad es būtu no ģimenes izņemts ārā!” secināja Saeimas deputāts Māris Kučinskis (“ZZS”).

Tikmēr Saeimas deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla (“JKP”) mudināja aizstāvēt šo diskusiju. “Ļoti mācāmies no diskusijām, tas reizēm ir pilnīgi normāli, ka pavadām ilgu laiku diskusijās, tam patiešām ir ļoti liela nozīme,” viņa atgādināja.

Komisijas vadītājs pauda sarūgtinājumu, ka Labklājības ministrija likumu slīpēšanā pavadījusi sešus mēnešus, un šajā laikā runāts tikai ar Tieslietu ministriju un “Centra Dardedze” pārstāvjiem.

“Šeit nenotiks Labklājības ministrijas mājasdarba pildīšana! Esam konstatējuši problēmas, dosim ministrijai uzdevumu!” rezumēja Kaimiņš, lūdzot, ministrijas ierēdņus paņemt pildspalvu un pierakstīt, ar ko vēl likuma grozījumi jāpārrunā, tajā skaitā Valsts policiju, pašvaldību, prokuratūru, utt.

Sēdes beigās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija uzdeva LM sagatavot tādu piedāvājumu, kas atspoguļo arī šodienas sēdes secinājumus, un ir loģisks, nevis pārlieku drakonisks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm