“Delna” uz pašvaldību vēlēšanām sola publicēt pētījumu par korupciju būviepirkumos

Noteikti viens no kritērijiem, pēc kuriem vēlētāji vadīsies trešā jūnija vēlēšanās, būs tas, cik godīgi lietas viņu pašvaldībā notiek. Gan valsts, gan pašvaldību līmenī būvniecības iepirkumi ir tā nozare, kur negodprātīgiem ierēdņiem un politiķiem ir kukuļošanas iespējas. “Delna” sākusi jaunu pētījumu par korupciju tieši pašvaldību būviepirkumos. Tā rezultāti tiks publicēti tieši uz vēlēšanu laiku.

2017. gada 4. februārī 9:25

Savā jaunākajā pētījumā “Delna” ne tikai intervēs uzņēmējus par problēmām, ar kurām viņi visbiežāk saskaras pašvaldību būviepirkumos, bet arī analizēs likumus, likumsargu darbu un tipiskākās problēmas iepirkumu līgumos. Pēc pētījuma taps ieteikumi, piemēram, par to, kas būtu jāmaina likumos, lai korupciju mazinātu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

To, ka problēma ir liela, atzina arī visi uz pētījuma atklāšanas semināru uzaicinātie uzņēmēji. Piemēram, “Cemex” pārstāvis Jegors Golubevs sacīja, ka bieži vien pašvaldību būviepirkumos esot sastopamas ļoti dīvainas tehniskas prasības, kuru izpilde reāli būvdarbu norisi neietekmē, bet padara pretendentu loku šaurāku, un attiecīgi cenu pašvaldības iedzīvotājiem – augstāku. Konkrētas pašvaldības gan viņš nenosauca.

Pasākumā piedalījās arī Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule, kura solīja sadarboties ar pētniekiem. Jo statistika liecina, ka līdz pat 40% būvniecības nozares joprojām ir ēnu ekonomikā, un tas ir nesaraujami saistīts ar korupciju. Pētījuma rezultāti tiks publicēti maija beigās vai jūnija sākumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm