Deju lieluzveduma radošā komanda ir gatava kompromisam; mainīs kolektīvu skašu nolikumu

Turpina meklēt risinājumu samilzušajām kaislībām ap Dziesmu un deju svētkiem. Pēc izskanējušās kritikas deju lieluzvedumam Daugavas stadionā radošā komanda sāk runāt par kompromisiem, tajā pašā laikā no uzveduma koncepcijas neatsakoties.

2017. gada 2. februārī 20:28

Pirms nedēļas sabiedrības spiediena dēļ deju lieluzveduma “Māras zeme” radošā komanda pat apsvēra iespēju atteikties no tai uzticētā uzdevuma. Līdz ar to deju koncerta norise Daugavas stadionā būtu apdraudēta. Jo teju svētku priekšvakarā sākt visu no nulles un citiem – būtu teju neiespējami. Tāpēc Latvijas deju apriņķu virsvadītāji pauda atbalstu uzveduma autoriem. Taču, saprotot, ka dejotāju kurnēšana nemazinās, Dziesmu un deju svētku mākslinieciskā padome šodien kaislībām meklēja risinājumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mākslinieciskā komanda, protams, ir stingra savos uzskatos, ko es cienu, tai pat laikā tie argumenti, ko mēs šeit minējām, būs vērā ņemti. Ārkārtīgi ceru, ka šis būs viens no tādiem deju koncertiem, ko atcerēsimies ar prieku un baudu,” teic padomes priekšsēdētājs Romāns Vanags.

Arī Dziesmu un deju svētku mākslinieciskā padome dodot zaļo gaismu turpināt iecerēto radošo lidojumu, tomēr cer, ka profesionāļu ieteikumus deju lieluzveduma mākslinieciskā grupa tomēr ņems vērā. “Māras zeme” radošā komanda šodien apliecināja, ka ir gatava kompromisiem.

“Ja runājam par pašu repertuāru – jau tradīcija, ka pēc pirmajām skatēm, kur redzam, kā kolektīvi konkrēto repertuāru ir aprobējuši, ieraugām veiksmes vai problēmas, repertuārā mēdz būt izmaiņas, uz ko esam gatavi arī mēs, ka līdz šā gada rudenim tiks veikti labojumi vai jaunas vēsmas,” saka deju lieluzveduma mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

Piekrītot kritikai, kas veltīta deju muzikālajam pavadījumam, tiks veidoti jauni aranžējumi, ņemot talkā trīs profesionālus mūzikas ekspertus. Turklāt, visticamāk, tiks iecelts muzikālais vadītājs, kāda šobrīd nav. Tāpat noteiktas izmaiņas māksliniecisko kolektīvu skašu vērtēšanā. Pavasarī gaidāmajās skatēs ļaus kolektīviem dejot divas izvēles dejas, ne vienu. Tam seko vēl kāda absolūta novitāte.

“Katram deju kolektīvam būs iespēja brīvi izvēlēties repertuāru savas grupas ietvaros,” saka Purviņš. Tas nozīmē, ka “Māras zemes” deju izrādē kolektīvi varēs dejot tikai tās dejas, kas sirdij tīkamas. Un no netīkamajām varēs attiekties. Teorētiski tas var nozīmēt, ka kādu deju var dejot ļoti mazs dejotāju skaits vai var nebūt vispār, kas dejo. Par savu izvēli kolektīviem būs jāpaziņo jau šajā rudenī, lai radošā komanda zina, ar ko rēķināties. Tomēr noprotams, ka šis ir viens no kompromisiem, lai vilks būtu paēdis un kaza dzīva.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm