Degvielas tirgotāju asociācija: Cenas turpinās samazināties

Pagājušajā nedēļā Eiropas Savienība (ES) vienojās par cenu griestiem Krievijas naftai un no šodienas, 5. decembra, noteikts arī naftas embargo. Vēl vasarā cena par litru sasniedza un pārsniedza pat divus eiro. Šobrīd tās ir zemākas. Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka degvielas cenas turpinās samazināties.

Naftas šobrīd pietiek visā pasaulē, tostarp Eiropā. Tomēr Eiropā nepietiek dīzeļdegvielas ražošanas jaudu un dīzeļdegvielas krājumi ir zemākajos līmeņos kopš 2008. gada, bet tās pietiek, norāda Karčevskis.

Krievijai no naftas un gāzes tirgus iegūst 60% sava budžeta. Ja uz pusi izdotos samazināt šo apmēru, tiktu būtiski samazināts atbalsts karam.

Oktobrī tika piedzīvots negaidīts cenu pieaugums streiku dēļ. Rūpnīcu darbinieki Eiropā sāka streikot un izraisīja degvielas deficītu. Karčevskis norāda, ka šī problēma ir novērsta, tāpat arī zināms, ka OPEC valstis neietekmēs degvielas cenas.

"900 sekundes" moderators
Ziņu žurnālistikā no 1998. gada. Pamatā atspoguļo iekšpolitiskās norises, seko līdzi notikumiem ārvalstīs. Par sirdslietu sauc vizuāli spēcīgu un aizraujošu stāstu veidošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm