Daugavgrīvas piekrastē izskalotais vraks, iespējams, bijis senlaiku burinieks

Netālu no Daugavgrīvas mola jūras krastā izskalotais vēsturiskā kuģa vraks, iespējams, bijis senlaiku burinieks. To pēc arheoloģiskā objekta apskates secinājuši Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) un Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji.

2018. gada 10. jūlijā 17:59

Kuģa fragmentā nav atrasta neviena metāla detaļa. Sānu dēļus ar brangām savieno koka tapas, kā tika darīts senlaikos. Tomēr šādu metodi kuģubūvē zvejnieki lietoja arī daudz vēlāk, jo koks bija lētāks par metālu. Tāpēc pagaidām Bolderājā atrastā vraka vecums tiek datēts ar 300 gadu intervālu – laika posmā no 17. līdz 19. gadsimtam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris Cekuls
RVKM Kuģniecības nodaļas vadītājs

Spriežot pēc tām brangām, izskatās, tas varētu būt arī kaut kāds burinieks bijis. Pagaidām viss ir ļoti nosacīti. Var gadīties, ka viņš tiešām ir primitīvi uzbūvēts un diezgan jauns, tad, protams, tā vērtība nav tāda.

Precīzu kuģa vecumu varēs noskaidrot tikai dendrohronoloģiskā ekspertīze. Pašlaik tiek lemts par tās lietderību. Lai vraks neietu bojā, tas tuvākajā laikā ir jāaizvāc no pludmales. Taču arī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā šādam eksponātam vietas nav.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm