tv3.lv

Daudzviet veidojas sniega sanesumi un apledojums; autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem

Autoceļu uzturētāji brīdina par stipro snigšanu. Atsevišķi ceļu posmi naktī no 12.-13. janvārim un trešdien, 13. janvārī, var būt grūtāk izbraucami.

Spēcīga snigšana naktī turpināsies daudzviet Latvijā. Ceļu uzturētāji brīdina, – lai gan patlaban ceļu šķūrēšanas un kaisīšanas darbos iesaistītas visas pieejamās tehniku vienības, daudzviet satiksme tik un tā var būt apgrūtināta, jo ilgstošas un stipras snigšanas laikā autovadītāji nevar paļauties tikai uz ceļu uzturētājiem.

“Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova

“Autovadītājiem jāņem vērā, ka ilgstošas snigšanas laikā, arī sniegputeņos kā šodien un rītdien, ir jārēķinās, ka uzturētāji nevar novērst ziemu. Braukšanas apstākļi būs apgrūtināti arī pēc tam, kad būs veikti uzturēšanas darbi. Var veidoties atkal jauna sniega kārta, var veidoties sniega sanesumi.”

Tādēļ šoferīši aicināti atcerēties, ka šādos laika apstākļos ceļā būs jāpavada ilgāks laiks. Tāpat jābūt īpaši piesardzīgiem, jāietur lielāku distanci, nevajag veikt straujus manevrus, kā arī jāizvēlas braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošs ātrums.

“Latvijas Valsts ceļi” arī atgādina, ka Latvijā prioritāri tīra valsts galvenos autoceļus, kam seko reģionālajās šosejas. Savukārt uz šādiem ceļiem ar mazāk intensīvu satiksim, sniega tīrāmo tehniku var būt jāgaida arī ilgāk.

“Ir jārēķinās, ka grants ceļi, vietējās nozīmes ceļi, arī daži reģionālo ceļu posmi, viņi var būt sniegoti ilgstoši. Līdz tiem uzturētāju tehnika nonāks pēdējā brīdī. Savukārt grants ceļi ziemā tiek uzturēti arī ar piebraukšanas metodi, kas nozīmē, ka šķūrētājs tur arī netīrīs šo sniegu,” skaidro Kononova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziemas uzturēšanas darbi ar pilnu jaudu notiek arī galvaspilsētā. Atsākoties intensīvai snigšanai, Rīgas domes Satiksmes departaments turpina veikt ielu, tiltu un veloceļu tīrīšanu un pretslīdes materiālu kaisīšanu. Lai nodrošinātu ielu caurbraucamību, paredzēts, ka sniega tīrīšanas darbi tiks organizēti arī nakts stundās. Vienlaikus, ņemot vērā sniega apjomu un snigšanas intensitāti, iedzīvotājiem jārēķinās, ka trešdienas rītā izbraukšana var būt apgrūtināta, informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Ja mierīgas snigšanas laikā sniega tīrīšana galvaspilsētas ielās optimāla rezultāta iegūšanai tiek veikta vienu reizi dienā – uzreiz pēc snigšanas beigām, tad 12. janvārī ap pulksten 19.00 sniega tīrīšana uz ielām un tiltiem tika uzsākta jau trešo reizi, kamēr veloceļu tīrīšanu Rīgā veic nepārtraukti. Turklāt paredzēts, ka visas 50 ziemas tehnikas darbu turpinās arī nakts stundās. Tomēr, jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām un veloinfrastruktūras var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī īsi pēc brauktuves tīrīšanas.

Prioritāri Rīgā tīra maģistrālās ielas, tiltus, pārvadus, veloinfrastruktūru un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas. Tādēļ Rīgas domes Satiksmes departamentā brīdina, ka trešdienas rītā īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi var veidoties tieši uz mazākas nozīmes ielām.

Braukšanas apstākļi ietekmē arī sabiedriskā transporta kustību galvaspilsētā. SIA “Rīgas satiksme” dati liecina, ka autobusu un trolejbusu vidējais kavēšanās laiks ir ap 15 minūtēm, kamēr tramvajiem būtisku kavējumu nav. Ilgākie kavējumi – līdz 20 minūtēm – veidojas 5., 17., 18., 23. un 25. trolejbusa maršrutos. Pasažieriem jārēķinās, ka turpinoties intensīvai un ilgstošai snigšanai, sabiedriskā transporta kustības kavējumi var būt arī 13. janvārī – saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, intensīva snigšana un spēcīgs vējš turpināsies vismaz līdz trešdienas pusdienlaikam.

Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu arī turpmākās dienas līdz snigšanas intensitāte ievērojami mazināsies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm