tv3.lv

Veikala darbinieks, veicot sirds masāžu, izglābj kolēģes dzīvību

2019. gada 14. novembrī 20:31

Plašu rezonansi un sociālo tīklu lietotāju atbalstu pirms pāris nedēļām izraisīja ātrās palīdzības darbinieka publiska pateicība kādam lielveikala darbiniekam, kurš, laikus veicot sirds masāžu, izglāba kādas sievietes dzīvību.

LNT Ziņām izdevās atrast šo cilvēku – tas ir Emīls Ohņevskis, un pats viņš sevi par varoni neuzskata.

Izejot standarta ātrās palīdzības kursus, noliktavas pārzinis Emīls Ohņevskis pat iedomāties nevarēja, ka kādreiz nāksies izmantot dzīvē tur iegūtās zināšanas. Kādas darba dienas beigās viņā kolēģei palika slikti.

“Tas notika ļoti momentāni. Es tajā brīdī atrados pirmajā stāvā. Darbinieku telpas mums ir otrajā stāvā. Un sieviete izgāja pārtraukumā. Gribēja atpūsties, iedzert tēju, uzēst. Un pēkšņi kļuva slikti,” atminas Emīls.

Lai arī nekad dzīvē nelietots, no zemapziņas uzreiz uzpeldēja kursos dzirdētais un redzētais.

“Sapratu, kad nav elpošanas pazīmes, nav pulsa, pārbaudīju, vai cietušā reaģē, nekādas dzīvības pazīmes netika konstatētas. Līdz ar to, atceroties, ko mācīja kursos, sniedzu sirds masāžu. Tajā brīdī likās, ka tas notiek ļoti ilgi. Bet pēc laika tas viss bija ļoti neilgi,” stāsta Emīls.

Bet viens esot trenēties uz manekena. Un pavisam cits – masēt sirdi piecu līdz sešu centimetru dziļumā dzīvam cilvēkam, kurš, pateicoties tam, arī palika dzīvs.

“Konstatējot to, ka mainījās ādas krāsa, bija sataustāms uz neilgu brīdi pulss, un atjaunojās elpošana,” bilst Emīls.

Viņš stāsta, ka izjutis atvieglojumu, jo saprata, ka viss tomēr varētu būt beidzies uz pozitīvas nots.

Izglābtā kolēģe jau ir nākusi pie samaņas un atveseļojas. Bet Emīls netuvu neuzskata sevi par varoni, viņš saka: “Es darīju tikai to, kas bija jādara attiecīgajā situācijā. Kāds no augšas stāvējis klāt, ka neapjuku šajā situācijā, rīkojos, kā nepieciešams.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc notikušā Emīls Ohņevskis ir pārliecināts, – palīdzības kursus ir nepieciešams iziet katram. Jo nekad nevar zināt, kad un kur kādam būs nepieciešama palīdzība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm