tv3.lv

Darba devēju ieteiktākā izglītības iestāde – RTU

2018. gada 5. jūlijā 19:43

Latvijas augstskolās sācies iestājeksāmenu laiks. Uzņēmēji nu jau tradicionāli veido arī savu ieteiktāko augstskolu un studiju programmu topu. Viņi ar lielu pārliecību apgalvo, ka tiem jaunajiem cilvēkiem, kuri vēlas dāsni apmaksātu darbu, – visdrošākā izvēle ir studēt informācijas tehnoloģijas.

Ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu topu Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) veido jau septiņus gadus. Visu šo laiku kā perspektīvāko vietu, kur iegūt augstāko izglītību, uzņēmēji min Rīgas Tehnisko universitāti (RTU). Savukārt otro gadu pēc kārtas par labāko programmu atzīta Latvijas Universitātes (LU) datorzinātņu programma.

Līga Menģelsone
LDDK ģenerāldirektore

Jaunietim parasti dzīvē ir kādi padomdevēji, un šis ir ieteikums no darba devējiem, kuri savā pieredzē ir secinājuši, ka no šīs augstskolas un šīs programmas nāk tādi speciālisti, ar kuriem uzņēmēji grib slēgt darba līgumu.

Labāko studiju programmu tops ataino uzņēmēju pieprasītākās profesijas. Tur dominē IT speciālisti, aiz sevis atstājot finansistus un būvinženierus. Pēdējos gados par eksakto zinātņu priekšrocībām runāts tik daudz, ka RTU ir pārvērtusies par pieprasītāko darbinieku kalvi. Spējīgākie audzēkņi tiek nolīgti darbā, pat vēl nepabeiguši studijas.

Uldis Sukovskis
RTU prorektors

Bakalaura studenti, jau vismaz sākot no otrā gada, sāk strādāt savas specialitātes uzņēmumos un ir ļoti pieprasīti sevišķi visā, kas saistīts ar datorzinātni. Tas pat mazliet sāk traucēt, tāpēc universitāte un uzņēmumi nāk pretī un iekārto darba laikus tā, lai visu varētu savietot.

Liels pieprasījums ir arī pēc zinību apgūšanas, uzņēmēju ieskatā, labākajā studiju programmā.  Ar 900 studentiem uz miljons iedzīvotājiem, LU datorzinību programma ir ne tikai pirmā Latvijā, bet visā Eiropā.

Guntis Arnicāns
profesors, LU Datorikas fakultātes dekāns

Šeit ir mums ļoti labas pozīcijas, vienīgais, ko mēs vēl varētu uzlabot, ir, ka mums tā meiteņu pozīcijas nav tik laba, kā gribētos. Tāpēc es aicinu meitenes nebaidīties un nākt studēt IT nozarē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka bez RTU un LU labāko universitāšu top pieci iekļuvusi arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kā arī biznesa augstskola “Turība” un Banku augstskola. Savukārt par labāko profesionālo izglītības iestādi atzīts Rīgas Valsts tehnikums, bet koledžu – Rīgas Tehniskā koledža.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm