tv3.lv

“Dara citādi – izdara tāpat!” Iedrošina darbā pieņemt cilvēkus ar invaliditāti

Lai vairāk uzņēmēju apsvērtu iespējas darbā pieņemt cilvēkus ar invaliditāti, Labklājības ministrija sākusi kampaņu – “Dara citādi – izdara tāpat!” Tajā cīnās pret aizspriedumiem un akcentē, – ļoti daudzos amatos invaliditāte nav šķērslis pienākumu veikšanai.

Cilvēki ar invaliditāti ir līdz šim nepietiekami izmantots darbaspēka resurss, kas ar savām prasmēm var sniegt pienesumu darba tirgum.

Šobrīd atalgots darbs ir 43 000 cilvēku ar invaliditāti, bet aptuveni vēl 25 000 ir bez darba. Daļa vairākkārt saskārušies ar uzņēmēju atraidījumiem. Viens no iemesliem – negatīvie aizspriedumi, piemēram, par zemāku produktivitāti.

Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Krišs Lipšāns norāda: “Tas nebūt nenozīmē, ka šie cilvēki kaut kādā veidā atšķirtos un būtu nekvalitatīvāki. Šie cilvēki dara darbu citādi, bet bieži rezultāts ir tāds pats. Ir jārada uzņēmējiem iespēja novērtēt, ka šādi cilvēki darba tirgū ir pieejami.”

Lai iedrošinātu uzņēmējus, tiek uzsvērta citu darba devēju pieredze – cilvēki ar invaliditāti spēj daudz ko vairāk nekā tikai vienkāršus, mazkvalificētus darbus.

Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis pauž: “Tās ir visdažādākās jomas – par lietvežiem, grāmatvežiem, programmētājiem, konditoru palīgiem, pavāru palīgiem, veikalos. Jomu ir daudz. Tas potenciāls ir vēl milzīgs.”

Savukārt Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa norāda: “Atrodot pareizo vidi un veidu, cilvēki ar invaliditāti var izdarīt vēl labāk un kvalitatīvāk, ja viņiem tiek pielāgota vide un ja viņiem tiek dota iespēja atrast to veidu, kā izdarīt vislabāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Labklājības ministrija tagad vietnē “cilveksnevisdiagnoze.lv” sniegs darba devējiem praktisku informāciju, kas jāzina, pieņemot darbā cilvēku ar invaliditāti, un kā pielāgot darba vidi, un vai vispār tas ir jādara. Tiks apgāzts pieņēmums, ka pieņemt darbā cilvēku ar invaliditāti nozīmē lielus ieguldījumus.

“Bet es gribu nomierināt uzņēmējus un pateikt, ka – pajautājiet cilvēkam, ko jūs pieņemsiet darbā, kas viņam ir nepieciešams, lai varētu izdarīt savus pienākumus. Un būsiet pārsteigti pat to, cik patiesībā viņi ir pieticīgi. Pieņem otru, skaties, kādas ir viņa prasmes un kā tu vari tās ielikt savā uzņēmumā, lai veicinātu tā ražīgumu, un pie tā vēl iedot labumu cilvēkam ar invaliditāti,” saka zvanu centra ”Sonido” vadītāja Inga Muižniece.

Sociālajā tīklā “Linkedin”, kas ir vietne uzņēmējiem un darba meklētajiem, tuvākajā laikā tiks radīta iespēju savest kopā darbu meklējošos cilvēkus ar invaliditāti un potenciālos darba devējus.

Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktore Elīna Celmiņa informē: “Invaliditāte nav vienādības zīme slimībai vai diagnozei. Invaliditāte nozīmē, ka cilvēkam piemīt kādi noteikti traucējumi, bet tas nebūt nav šķērslis, lai viņš varētu darīt darbu citādi, bet izdarīt tāpat.”

Labklājības ministrijā akcentē, – nodarbinot cilvēkus no sociālās atstumtības riska grupām, uzņēmējs katram no viņiem būtiski uzlabo dzīves kvalitāti, ekonomisko neatkarību un pašapziņu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm