Daļa deputātu pievērsušies veselīgākam dzīvesveidam, jo nevēlas iesprūst Saeimas liftā

Daļa Saeimas deputātu un parlamenta apmeklētāju pievērsušies veselīgākam dzīvesveidam, jo viņi biežāk sākuši izmantot kāpnes. Tā rīkojas tie, kuri nevēlas riskēt iesprūst liftā. Tehniskas problēmas bijušas vienam no liftiem, kas atrodas parlamenta jaunākajā ēkā.

2017. gada 26. martā 17:33

Namā Jēkaba ielā 6/8 savulaik bija Nacionālās bibliotēkas lasītava. Kopš 2016. gada rudens ēka pēc 6,8 miljonu eiro vērta remonta nodota deputātu rīcībā. Taču līdz ar papildu telpām, parlamentā strādājošie ieguvuši arī jaunas problēmas. Tās sagādājis lifts, ko vajā tehniskas problēmas. Eiropas lietu komisijas vadītāja Lolita Čigāne stāsta, ka lifts nav darbojies vairākas reizes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lolita Čigāne

Lolita Čigāne
Saeimas deputāte, “Vienotība”

Tad, kad tas nedarbojas, es eju kājām. Šad tad [lifts] ir nedarbojies, jā. Bet man nav problēmas iet kājām, jo tas uztur labu veselību.

Slikta pieredze ar liftu bijusi arī Saeimas apmeklētājiem, kuriem bieži nākas piedalīties komisiju sēdēs.

Kazimirs Šļakota

Kazimirs Šļakota
Komercbanku asociācijas padomnieks

Pagājušajā nedēļā braucu un lifts palika šeit, trešajā stāvā. Tas tālāk nekur nekustējās. Labi, ka uz šejieni tiku vēl. Tā es tagad labāk staigāju kājām.

Ar liftu mazāk sācis braukt Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks, un rezultāts ir acīmredzams, viņš saka.

Romualds Ražuks

Romualds Ražuks
Saeimas deputāts, “Vienotība”

Es izmantoju trepes, lai mazinātu nekustīgumu. Man arī ir izdevies deviņus kilogramus svara kopš Jaunā gada nomest, par ko es ļoti lepojos.

Savukārt Budžeta komisijas deputāts Imants Parādnieks, kurš augšup pa kāpnēm traucas straujiem soļiem, liftu neizmanto tāpēc, ka viņam to liedz politiskā pārliecība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Imants Parādnieks

Imants Parādnieks
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Redziet, es principiāli liftu nelietoju nekur un nekad. Tāpēc, ka tādējādi mēs barojam Krievijas ekonomiku, jo pērkam daļēji enerģiju no viņiem. Un tāpēc arī šīs mājas liftu es neizmantoju.

Saeimas Preses dienesta vadītājs stāsta, ka darbinieku sūdzības par liftu saņemtas pagājušajā nedēļā.

Juris Vīgulis

Juris Vīgulis
Saeimas Preses dienesta vadītājs

Problēma bija ar lifta durvju darbības vienmērīgumu. Uzreiz mēs aicinājām atbildīgo firmu, kas apkalpo šo liftu, apskatīties, kas ir noticis. Bija nepieciešams vienkārši pieregulēt mehānismu, kas nodrošina lifta durvju darbību.

Tagad lifts esot darba kārtībā, un jaunu sūdzību nav bijis. Liftam tika veikts garantijas remonts, tāpēc papildu izdevumi Saeimai nav radīti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm