tv3.lv

Dakteri Klauni kopā ar mūziķiem pirms svētkiem iepriecina mazos pacientus

Dakteri Klauni bērniem Latvijas slimnīcās arī Ziemassvētku laikā dod iespēju kopā izjust svētku tuvošanos, šodien mazos pacientus Bērnu slimnīcā iepriecināja arī muzikāls priekšnesums. Septiņu darbības gadu laikā Dakteru Klaunu kustība sevi pierādījusi, un jau drīzumā šo smaida radītāju skaits Latvijā pārsniegs pussimtu.

2019. gada 9. decembrī 22:51

Dakteri Klauni kopā ar puišu grupu “Sudden Lights” apciemoja vairākas Bērnu slimnīcas nodaļas, iepriecinot mazos pacientus ar muzikālu pasaku “Ziemassvētku brīnums”. Labsirdīgu stāstiņu par lāci, kas vēlas draudzēties, palīdzēt un atbalstīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskarsme ar jautrajiem dakteriem mazajiem pacientiem var uz laiku novērst domas no skumjās ikdienas slimnīcā, kur nereti nākas pavadīt pat vairākas nedēļas un mēnešus.

“Pats svarīgākais ir ārsti, kas ārstē, viņi ir “zāles”, bet dakteri klauni ir vitamīni, kas palīdz zālēm iedarboties. Un mēs nevar mainīt situāciju, kādā bērns ir, mēs nevaram mainīt to slimību, kāda bērnam ir, bet mēs varam pamainīt kaut ko viņa uztverē un iedāvināt atpakaļ daļiņu bērnības, ļaut aizmirst par to, kas viņam kait uz kādu brīdi, un atstāt kaut ko tādu, kurā viņš dzīvo arī Klaunam aizejot,” norāda projekta “Dr. Klauns” vadītāja Marianna Milovska.

Kamēr kāds bērniņš drošāk jūtas, uzvedumu vērojot mammai klēpī, citi – metas rotaļās. 11 gadīgais Valerians stāsta, ka sen tā nebija izpriecājies kā šodien.

Arī bērnu vecāki un tuvinieki atzinīgi novērtē ideju, ko iemieso Dakteri Klauni un viņu ciemošanās slimnīcā.

“Bērniem tādi ir vajadzīgi, viņiem pietrūkst šeit, viņiem sāp, un ir vieni paši citi bērniņi, līdz ar to viņiem interesanti laiks tiek šeit pakavēts. Aizmirstas tās problēmas? Jā, īsina laiku tādā veidā bērniem, un viņiem jau patīk,” norāda māmiņa Lelde.

“Nu ļoti labi, ļoti forši! Viņiem to vajag, viņiem ir slikti, viņiem sāp, bet šeit tāds prieks. Ļoti labi! Pēc tā pasākuma viss uzlabojas, garastāvoklis būs labāks, un veselība būs labāka,” saka māmiņa Arina.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dakteru Klaunu kustība septiņu gadu laikā augusi, 35 klauni darbojas vairākās Latvijas slimnīcās, arī reģionos, un viņiem drīzumā pievienosies vēl 20 jaunie kolēģi, kas nupat beiguši mācības. Palīdzot bērnos radīt smaidu un cerību, lai cik nepatīkama būtu slimība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm