tv3.lv

Dabas muzejā apskatāmas krāšņās rudens vēstneses – gladiolas

Līdz 16. augustam Latvijas Dabas muzejā norisinās izstāde “Gladiolas 2020”, kurā apskatāmas vairāk nekā 100 ziedu šķirņu un to hibrīdu visās varavīksnes krāsās.

2020. gada 13. augustā 14:30

Gladiolas apmeklētāju vērtējumam sniedz Latvijas gladiolu selekcionāri un audzētāji.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību. Tajā ar savām veidotajām šķirnēm piedalīs selekcionāri Dace Puriņa, Laimonis Zaķis un Juris Bāze, savas krāšņās kolekcijas apskatīt aicina kolekcionāri Aija Stūrīte, Raimonds Puriņš un Agra Straumane.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gladiolu izstādi šogad papildinās Laines Kainaizes un Guntas Brakovskas koku gleznojumi.

Izstādes laikā būs iespējams saņemt konsultācijas no gladiolu audzētājiem un selekcionāriem, kā arī iegādāties dažādas sīpolpuķes, īrisus un dienziedes, kas piemērotas stādīšanai augustā. Gladiolu selekcionārs Zaķis piedāvās ieskatīties savu veidoto šķirņu katalogos.

Lai rūpētos par apmeklētāju drošību un ievērotu valstī spēkā esošos noteikumus par pulcēšanos un publiskajiem pasākumiem, muzejs informē, ka izstādē vienlaikus drīkstēs atrasties 25 cilvēki.

Izstāde būs atvērta ceturtdien un piektdien no plkst. 10.00 līdz 17.00, bet sestdien un svētdien no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Gladiolas ir pateicīgi ziedi, tie labi aug dažāda sastāva augsnēs, piedod mēslošanas kļūdas, spēj izturēt gan pārmērīgu sausumu, gan paaugstinātu mitrumu. To ziediem ir ļoti plašs lietojums – tos var izmantot gan ziedu pušķos, gan kompozīciju veidošanā. Regulāri noņemot vecos ziedus, gladiolas savu krāšņumu saglabā ļoti ilgi, tām izplaukst visi pumpuri līdz pat vārpas galam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm