Cūkmens atgriežas! Vislatvijas tūrē dabas draugs stāstīs par koka nozīmi mūsu ikdienā

Cūkmens, kuru daudzi pazīst pēc viņa skaļā izteiciena Nemēslo mežā, par cūku pārvērtīsies, 26. jūlijā ar pasākumu Jelgavā sācis Cūkmena kokmīļu darbnīcas Vislatvijas tūri. Tās laikā Cūkmens Latvijas pilsētām pasniegs koka manifestu un sabiedrību izglītos par koku kā labāko materiālu sadzīvē un būvniecībā.

2016. gada 28. jūlijā 14:57

Tūres laikā populārais mežu draugs viesosies kopumā piecās pilsētās, kur mazie un lielie kokmīļi varēs iepazīt koku un tā labās īpašības dažādās aktivitātēs. Cūkmena kokmīļu darbnīcā varēs veidot koka rotaļlietas, noskatīties animācijas īsfilmu Koks – veselīgs materiāls un izmēģināt citas aktivitātes. Bērnus līdz 10 gadu vecumam aicinās piedalīties zīmējumu konkursā Uzzīmē koka Cūkmenu. Viens no darbiem jau pavasarī pārtaps īstā Cūkmena koka skulptūrā, kas tiks izstādīta Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cūkmens vienmēr ierodas ar blīkšķi, un tas neizpalika arī tūres atklāšanā Jelgavā. Dabas draugs un aizstāvis klātesošo uzmanību un neviltotu sajūsmu izpelnījās, ierodoties pasākumā ar cūkmobili, sirēnām kaucot. Cūkmens ne vien dalīja autogrāfus un aprunājās ar lieliem un maziem jelgavniekiem, bet arī bija sarūpējis īpašu dāvanu Jelgavai – koka manifestu.

Kā noskaidrots AS Latvijas valsts meži veiktajā sabiedrības aptaujā portālā Mammām un Tētiem, 65% ģimeņu savos mājokļos vēlētos vairāk koka izstrādājumu, jo uzskata tos par videi draudzīgiem, veselīgiem, izturīgiem un skaistiem. Tā atklāšanas pasākumā stāstīja biedrības Zaļās mājas valdes loceklis Kristaps Ceplis, kopā ar arhitektu Ervīnu Kraukli un Latvijas garšu stāstnieci Ilzi Jurkāni piedaloties sarunā par koka kā materiāla priekšrocībām un izmantošanu ikdienā.

Sestdien, 30. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 18.00 Cūkmena kokmīļu darbnīca viesosies Rēzeknē (uz Raiņa ielas), kur Cūkmens pasniegs koka manifestu Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam. Tūres ietvaros Latvijas populārākais dabas draugs viesosies vēl 3 citās pilsētās – 13. augustā Valmierā, 20. augustā Liepājā, un savu lielo vasaras ceļojumu noslēgs 26. augustā Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm