tv3.lv

Covid‑19: vairumu iedzīvotāju komandantstundas ieviešana nesatrauc

2020. gada 30. decembrī 22:01

TV3 Ziņu uzrunātie rīdzinieki gaidāmo komandantstundu lielākoties uztver bez īpašām negācijām. Cilvēki stāsta, ka šajā laikā ārpus mājas tik un tā neuzturas, tādēļ viņu brīvdienu plānus tas neietekmēšot. Taču visdažādākie pandēmijas laika ierobežojumi, protams, nogurdinājuši visus.

Vairums Rīgas ielās sastapto iedzīvotāju TV3 Ziņām atzina, ka, redzot nemainīgi augsto saslimstības līmeni, ierobežojumus atbalsta. Ārkārtas situācijas radītās neērtības izjūt visi, taču vismaz sastapto rīdzinieku vidū nebija tādu, kuri jaunajai situācijai nebūtu pielāgojušies.

“Man vairāk žēl bērnu, kuriem izglītība būs tāda, kāda būs šajā laikā. Un ja vēl piebilst par medicīnas pakalpojumiem, ko ir apgrūtinoši iegūt, piemēram, man bērns izsita zobu un katru reizi ir Covid tests un tā tālāk un tas ir apgrūtinoši,” saka iedzīvotājs Ivars.

“Nu, protams, pietrūkst ar saviem mīļajiem, ar saviem draugiem satikties, bet citādāk – veikali, kafejnīcas – tas galīgi nav svarīgi,” norāda Māra.

“Kultūras dzīve pietrūkst. Satraukums ne vairāk ne mazāk kā citiem, bet, ja paši būsim atbildīgi, viss būs labi,” pauž Diāna.

Tikmēr svaigākais aizliegums, kas jau šovakar no plkst. 22.00 vakarā līdz plkst. 5.00 rītā ļauj cilvēkiem uzturēties tikai savās dzīves vietās, sastaptos rīdziniekus pārlieku nesatrauc.

“Mājās esam ar mazu bērnu, gulēt ejam ap plkst. 22.00, ceļamies ap plkst. 7.00, tā kā mūs tas šajā gadījumā tas pārāk neskars. Mēs tāpat bijām plānojuši nelielā ģimenes lokā, proti, mūsu mājsaimniecībā un baigi tas neko šajā gadījumā neietekmē,” norāda Patriks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pirms visiem šiem ierobežojumiem, kas bija, man liekas ar to vajadzēja sākt, kā tas tika darīts citās Eiropas valstīs,” teic Kaspars.

Ir gan arī tādi, kuri atzīst – šāds aizliegums nešķiet līdz galam pārdomāts. Nepatīkot arī ierobežotības apziņa.

“Man nebija plāni, vienkārši izjust šo nebrīvi nav sevišķi labi. Bet citādāk es tāpat nekur neeju,” atzīst Olga.

Patlaban plānots, ka komandantstunda Latvijā būs spēkā šonedēļ, kā arī nākamajā nedēļas nogalē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm