Covid‑19 izplatības karte: vairums jaunatklāto gadījumu reģistrēti Rīgā, Cēsīs, Jelgavā un Siguldā

No pagājušajā diennaktī atklātā kopumā 81 Covid-19 gadījuma 41% ir reģistrēts Rīgā, bet lielāks skaits saslimušo atklāts arī Cēsīs, Jelgavā un Siguldā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

2021. gada 30. augustā 18:00

Rīgā ir konstatēti 33 jauni saslimušie, bet 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 757 cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jelgavā, Cēsu un Siguldas novadā aizvadītajā dienā katrā atklāti seši, Daugavpilī, Ropažu un Smiltenes novadā – katrā četri, bet virknē citu pašvaldību reģistrēts mazāks jaunu saslimušo skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā – 757, Ropažu novadā – 102, Madonas novadā – 88, Daugavpilī – 75, Gulbenes novadā – 68, Jēkabpils novadā – 64, Jelgavā – 63, Talsu novadā – 62, Smiltenes novadā – 61, bet Jūrmalā – 56 iedzīvotāji. Latvijā nav pašvaldību, kurās pēdējo divu nedēļu laikā nebūtu konstatēts neviens inficētais.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021. gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 117,7 gadījumi.

Šobrīd 14 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp sešās tiek pārsniegts par 50%. Visaugstākais saslimstības līmenis 100 000 iedzīvotājiem ir Līvānu, Gulbenes, Smiltenes, Ropažu, Madonas, Olaines, Talsu, Saulkrastu un Ādažu novadā.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizvadītajā dienā visvairāk jauno inficēto – 17 – tika konstatēti vecumā no desmit līdz 19 gadiem. Savukārt vecumā no 40 līdz 49 gadiem tika atklāti 16 jauni inficētie, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

Kopš iepriekšējās pirmdienas Latvijā notiek masveida skolēnu testēšana pirms jaunā mācību gada sākuma. Tādējādi kopumā aizvadītās nedēļas laikā vecumā līdz deviņiem gadiem atklāti 112 jauni inficētie, bet vecumā no desmit līdz 19 gadiem – 256 jauni saslimušie ar Covid-19. Līdz ar to no aizvadītajā nedēļā kopumā saslimušajiem 28,7% bija vecumā līdz 19 gadiem. Ne visi no šiem inficētajiem atklāti skolu skrīninga laikā, tāpat šajās vecuma grupās ne visi ir skolēni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm