Covid‑19 ierobežojumu seku mazināšanai NA rosina izmaksāt vienreizēju pabalstu ģimenēm ar bērniem

Lai mazinātu Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu sekas, Nacionālā apvienība (NA) rosina ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un koalīciju vienoties par vienreizēja pabalsta izmaksu ģimenēm atkarībā no bērnu skaita, aģentūru LETA informēja politiskā spēka pārstāve Laima Melkina.

2021. gada 8. februārī 12:23

Apvienības ieskatā, tas kalpotu kā papildu atbalsts, lai mazinātu negatīvās sekas Covid-19 ierobežojumu laikā.

NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka daudzas ģimenes patlaban piedzīvo ienākumu sarukumu, kā arī bērni jau ilgstoši mācās mājās, ģimenes pielāgo savu ikdienu un iegādājas dažādas mācībām nepieciešamas preces.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņaprāt, ir vajadzīgs jauns risinājums, lai sniegtu ģimenēm atbalstu, vairotu optimismu par nākotni un vienlaikus veicinātu patēriņa pieaugumu un stiprinātu valsts tautsaimniecību. Tā kā ārkārtas situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, NA uzskata, ka līdzās šiem ierobežojumiem jābūt arī papildu atbalstam.

Partijas ieskatā, ģimenēm varētu izmaksāt vienreizēju pabalstu – 500 eiro par katru bērnu. Tostarp pabalsts tiktu izmaksāts arī par aizbildniecībā vai audžuģimenē esošiem bērniem. NA aplēses liecina, ka kopumā šim mērķim būtu nepieciešami 170 miljoni eiro. Viņuprāt, pabalsta izmaksu varētu uzsākt no 1. marta.

Papildus partija rosina veikt piemaksas ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti – 250 eiro, kā arī daudzbērnu ģimenēm – 250 līdz 500 eiro. Par bērniem vecumā līdz 24 gadiem, ja viņi ir apgādībā un mācās, piemaksa būtu 250 eiro. Šādām papildu piemaksām būtu nepieciešami 23 miljoni eiro, informēja NA.

Izmaksas automātiski notiktu VSAA sistēmā. Tāpat NA paredz arī iespēju no pabalsta atteikties, ja, ģimenes ieskatā, pabalsts nav nepieciešams.

NA norādīja, ka ar priekšlikumu izmaksāt papildu līdzekļus politiskais spēks nāca klajā jau novembrī, taču toreiz neguva partneru atbalstu šai idejai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm