Covid‑19 dēļ uz laiku slēgta bērza saplākšņa apstrādes uzņēmuma “Troja” rūpnīca Rīgā

Darbinieku saslimšanas ar Covid-19 dēļ uz laiku slēgta bērza saplākšņa apstrādes uzņēmuma SIA “Troja” rūpnīca Rīgā, aģentūru LETA informēja “Troja” mātesuzņēmuma “Latvijas finieris” sabiedrisko attiecību speciālists Pauls Beķeris.

2021. gada 11. februārī 14:50

Viņš skaidroja, ka “Latvijas finieris” saistītais bērza saplākšņa apstrādes uzņēmums “Troja” no ceturtdienas, 11. februāra, uz nenoteiktu laiku ir spiests pārtraukt darbību Rīgas rūpnīcā, Bauskas ielā 143. Lēmums pieņemts pēc 10. februārī saņemtajiem 72 darbinieku kolektīvās testēšanas rezultātiem, no kuriem 39 gadījumos apstiprināts pozitīvs Covid-19.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmumā akcentēja, ka patlaban tiek apzinātas saslimušo kontaktpersonas, organizēta visu telpu dezinfekcija, kā arī pārējo rūpnīcas darbinieku kolektīvā testēšana.

Lasi vēl: Trešdien Latvijā reģistrēti 842 Covid-19 gadījumi un 21 inficētais miris

“Troja” ražošanas direktors Aldis Links minēja, ka lēmums par iespējām vismaz daļējā režīmā atjaunot ražošanu Rīgā būs ne ātrāk kā nedēļas nogalē.

“Vienlaikus cenšamies pārplānot ražošanu tā, lai situācija atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz pasūtījumu izpildes termiņiem klientiem,” norādīja Links. Viņš atzīmēja, ka “Troja” rūpnīca Saulkalnē darbu turpina, jo šajā kolektīvā visi veiktie Covid-19 testi bijuši negatīvi.

Tāpat tika minēts, ka kopumā uzņēmumā strādā 165 darbinieki, no kuriem 33 – Saulkalnē.

“Lēmumu Rīgas rūpnīcā veikt Covid-19 testus divu ražošanas maiņu un biroja darbiniekiem pieņēmām nekavējoties pēc tam, kad kolēģu vidū dažu dienu intervālā viens pēc otra sekoja trīs saslimšanas gadījumi,” skaidroja “Troja” personāla daļas vadītāja Ludmila Jonaste. Viņa atzina, ka pandēmijas laikā šī ir jau trešā reize, kad uzņēmumā veikta kolektīvā testēšana, tomēr iepriekš vīrusa tālāka izplatība darbinieku vidū netika konstatēta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pagaidām visi inficētie kolēģi jūtas labi, lielākai daļai slimības gaita norit asimptomātiski,” stāstīja Jonaste.

Tāpat kā pārējās koncerna “Latvijas finieris” struktūrvienībās, arī “Troja” maksimāli efektīva slimības izplatīšanās risku samazināšana ir bijusi viena no būtiskākajām prioritātēm kopš pandēmijas pirmās dienas, uzsvēra uzņēmumā.

Links norādīja, ka ikdienas darbā “Troja” ir centusies samazināt cilvēku kontaktēšanās nepieciešamību – nobīdīti darba laiki, lai ražošanas kolēģi no dažādām maiņām nesatiktos, katrai maiņai ir atsevišķas ģērbtuves, kā arī vienas maiņas ietvaros ir dažādi atpūtas brīžu režīmi. Līdztekus mutes un deguna aizsegu lietošana darba vidē ir obligāta.

Viņš piebilda, ka “acīmredzot ar to ir bijis par maz. Analizēsim situāciju, izdarīsim secinājumus un darīsim visu, lai turpmāk darba vidē epidemioloģisko drošību uzlabotu.”

“Latvijas finieris” valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems skaidroja, ka, kopējai vīrusa izplatībai Latvijā būtiski nesamazinoties, Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits pēdējās nedēļās pieaudzis arī koncernā “Latvijas finieris”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lielākoties iemesli tomēr ir meklējami drošības noteikumu pārkāpumos. Acīmredzot cilvēki gan sabiedrībā, gan uzņēmuma kolektīvā ir noguruši, sāk lēnām atslābt un rīkoties neapdomīgi. Līdz ar to nav izslēgts, ka situācija var pasliktināties arī citās, koncerna “Latvijas finieris” rūpnīcās,” stāstīja Ciems.

Viņš arī aicina ikvienu “Latvijas finieris” kolēģi un katru sabiedrības locekli rīkoties atbildīgi, pastiprināt piesardzību un izmantot publiski pieejamo informāciju par iespējām laicīgi pieteikties Covid-19 vakcīnām.

Kompānija “Troja” reģistrēta 1992. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,799 miljoni eiro. Uzņēmuma kapitālā 50% pieder “Latvijas finierim”, kamēr 16,24% daļu pieder Jānim Biķim, 12,22% – Jurim Mikitānam, 11,09% – Irinai Mežalei, bet 4,02% – Ligitai Kalniņai, 3,54% – Ludmilai Petrovai, bet pa 0,96% – Konstantīnam Gerasčenko, Arinai Lisovai un Nikolajam Vasiļonokam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm