Cipule: NMPD joprojām cīnās ar brigāžu trūkumu

2022. gada 14. jūnijā 8:34

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) joprojām trūkst brigāžu, intervijā TV3 atzīmēja NMPD direktore Liene Cipule.

Pašlaik NMPD trūkst vairāk nekā 20 brigāžu. Pēc Cipules vārdiem, brigāžu nodrošinājums NMPD pašlaik ir sliktāks nekā pirms pāris gadiem, bet dienests esot iemācījies strādāt un izdzīvot arī darbinieku iztrūkuma apstākļos.

Šādos apstākļos joprojām ir aktuāli veidot divu personu medicīniskās brigādes, bet nepieciešams veikt darbinieku mācības kvalitatīva darba nodrošināšanai. NMPD 40% izsaukumu jau tagad izpilda divu cilvēku sastāvā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cipule atzīmēja, ka Veselības ministrija ir atsaukusies vistuvākajā laikā pārrunāt šos jautājumus.

Dienestā pašlaik strādā četri cilvēki no Ukrainas – trīs Rīgā un viens Kurzemē. Viņi brigādēs darbojas kā “otrās personas”. Šie cilvēki tiek iesaistīti mācībās, viņiem piesaistīti mentori.

Taujāta par augošo degvielas cenu ietekmi uz NMPD darbu, Cipule uzsvēra, ka dienestam arī pašam jābūt gatavam strādāt maksimāli efektīvi. Augošās cenas uzliekot vēl lielāku pienākumu izvērtēt un nedoties izsaukumos, kas nav neatliekami.

Paralēli NMPD iesniedzis Veselības ministrijā arī aprēķinus, kāda varētu būt augošo degvielas cenu ietekme un cik lieli papildu līdzekļi dienestam varētu būt nepieciešami.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm