tv3.lv

Ciniski! Slimnīcas apsargs izsauc policiju, jo kāda invalīda mamma novietojusi auto it kā “uz ietves”

“Cinisma kalngals!” – tā savu stāstu sāk kāda invalīda mamma, kura, neatrodot automašīnai vietu invalīdu stāvvietā Bērnu klīniskās universitāte slimnīcas (BKUS) stāvlaukumā, novietoja to citā vietā. Izrādās, šajā vietā auto traucējis slimnīcas apsargam, kurš izsaucis pašvaldības policiju, kamēr mamma ar bērnu bija slimnīcā, kas arī naski uzlikusi sodu – 30 eiro.

2016. gada 1. martā 15:03

Lūk, bērna mammas, autovadītājas stāsts:

“Mans bērns jau gandrīz četrus gadus ir invalīds – ar smagiem kustību traucējumiem, nestaigājošs, patstāvīgi asistējams, tāpēc regulāri īstenojam dažādus rehabilitācijas pasākumus. Tāda bija arī vakardiena, 29. februāris, kad devāmies uz BKUS Vienības gatvē, lai apmeklētu kārtējo nodarbību.
Esmu slimnīcas teritorijā gandrīz katru nedēļu, pārzinu to un tāpēc ļoti rūpīgi pārdomāju, kur novietot savu auto, lai tas netraucē ne gājēju, ne operatīvā transporta satiksmei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Invalīdu stāvvieta slimnīcas teritorijā ir vesela viena, tā pati aiz tā dēvētā “ķieģeļa” jeb zīmes “Iebraukt aizliegts”. Vakardien tur stāvēja pat divas automašīnas, kaut vieta paredzēta vienai. Tātad, lai apstātos – jāmeklē cita vieta.

To arī atradu – ejā uz vecāku māju, garām rotaļu laukumam, kur sākumā ir apmale, kas tālāk turpinās gar pašu ēku, līdz ar to kustībai gan gājēji, gan braucēji izmanto nelielo celiņu. Noliku auto tā, lai tas nav zālē un nevienam netraucē, jo es nevaru savu bērnu atnest pāri visai teritorijai no vārtiem, vienkārši fiziski to vairs nevaru… Atnākot uz mana vējstikla līdzās invalīda stāvvietas kartei bija lepna 30 eiro soda kvīts. Es stāvot uz ietves!

Protams, formāli tur var atrast ietvi, protams!! Realitātē? Pēc dažiem metriem šī “ietve” turpinās gar ēku, ir ar metāla izbīdījumiem vietām tikai padsmit centimetrus plata, paiet pa to grūti un ar ratiem braukt neiespējami, kā ietvi to praktiski neizmanto (bildē to var redzēt un nejauša garāmgājēja tālumā uzskatāmi parāda gājēju paradumus).

Līdz ar to BKUS apmeklētāja atzīst – pacienti, kuriem ir apgrūtināta nokļūšana slimnīcā kustību traucējumu dēļ, ir neapskaužamā situācijā – invalīdiem paredzēta stāvvieta pie slimnīcas ir tikai viena, savukārt ēkai no vienas puses ir “ietve”, bet no otras – zaļā zona. Līdz ar to īpaši daudz variantu, kur “noparkoties”, apmeklējot mediķus, nav. “Stāvi, kur gribi – tāpat sods!” sieviete atzīst portālam Skaties.lv.

Skaties foto!

Policijas skaidrojums!

Policija minētajā dienā bija saņēmusi informāciju, ka BKUS teritorijā transportlīdzekļi ir novietoti zālienā, “un pat tā, ka traucē citu satiksmes dalībnieku pārvietošanos”. Izsaucējs policistiem esot skaidrojis, ka, ierodoties notikuma vietā, parādīs, par kuru automašīnu novietošanā pieļautajiem pārkāpumiem informējis policiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“29. februārī plkst. 11.55 Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes dežūrdaļā saņemts izsaukums no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas apsardzes darbinieka.

Izsaukums bijis par to, ka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā Vienības gatvē 45, Rīgā, atrodas transportlīdzekļi, kas novietoti zālienā un pat tā, ka traucē citu satiksmes dalībnieku pārvietošanos.

Plkst. 12.07 policijas darbinieki ieradās notikuma vietā, kur konstatēts, ka uz gājēju ietves novietotas divas automašīnas, viena no tām ar minēto numurzīmi.

Ņemot vērā to, ka transportlīdzekļu vadītāji notikuma vietā neatradās, nebija iespējams noskaidrot papildu informāciju, kas būtu par pamatu administratīvā pārkāpuma protokola-paziņojuma nesastādīšanai, līdz ar to abām automašīnām par stāvēšanu uz ietves tika sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Arī šobrīd minētās automašīnas vadītājai ir tiesības vērsties RPP Zemgales pārvaldē ar sūdzību, pievienojot izrakstus no slimnīcas par to, ka konkrētajā datumā bērnam veiktas veselības uzlabošanas manipulācijas, kā arī uzrādīt invalīdu stāvvietu izmantošanas karti, kas būtu par pamatu lēmuma pieņemšanai par personas atbrīvošanu no administratīvās atbildības.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm