tv3.lv

Cilvēku ar hroniskām saslimšanām vakcinēšanu pret Covid‑19 varētu sākt marta beigās

Iedzīvotāju ar hroniskām saslimšanās vakcinēšanu pret Covid-19 varētu sākt marta beigās, nedēļā, sākot ar 22. martu, otrdien Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē pauda Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

2021. gada 2. martā 14:59

Pašlaik vakcinēšanas procesā ir iesaistīta 371 iestāde. Ņemot vērā jaunās vakcīnu piegādes, pēc Juhņēvičas paustā, nākamā nedēļa vakcinēšanas tempu ziņā būs cerīgāka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagaidām Latvijā turpinās mediķu, sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku, kā arī senioru vakcinēšana. Paralēli šīm grupām ārpus kārtas vakcinē pacientus ar smagām medicīniskajām indikācijām.

Cilvēku ar hroniskām saslimšanās vakcinēšanu pret Covid-19 varētu sākt nedēļā no 22. marta, savukārt pedagogu vakcinēšanu plāno sākt ar 5. aprīli. Vienlaikus Juhņēviča atzina, ka vēl tiek izstrādāts mehānisms pedagogu centralizētai pieteikšanai vakcīnas saņemšanai.

Pagājušajā diennaktī pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 1338 cilvēki, bet otro – 226, tādējādi kopumā pirmdien tikušas vakcinētas 1564 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Pirmo poti pārsvarā saņēmuši seniori, personas ar hroniskām slimībām un citu paaugstinātu riska grupu pārstāvji. Starp vakcinētajiem salīdzinoši liels skaits bijis arī mediķu un ārstniecības iestāžu darbinieku. Vakcinācija ar pirmo poti notikusi ap 80 iestādēs – pārsvarā ģimenes ārstu praksēs, kurās savakcinēti ap desmit vai labākajā gadījumā pārdesmit cilvēki. Pirmajai potei pamatā izmantota “AstraZeneca” vakcīna.

Savukārt otro poti vakar pamatā saņēmuši mediķi un ārstniecības iestāžu darbinieki, un tai izmantota “Pfizer” vakcīna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šāds potēšanas apjoms atpaliek no veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) apņemšanās nedēļā izpildīt “plānu 7×2000”. Salīdzinoši līdz šim intensīvākās vakcinēšanas dienās Latvijā ir tikuši sapotēti vairāk nekā 4000 cilvēku.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši 46 758 cilvēki, bet abas devas – 17 243 cilvēki. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada 1.janvārī provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši nepilni 2,47% iedzīvotāju, bet abas – 0,9%.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm