tv3.lv

Cilvēki, kuri nesavtīgi palīdz, skolo un glābj! Pasniegtas “Latvijas lepnuma” balvas

2018. gada 26. decembrī 23:50

Jau piecpadsmito gadu pasniegtas “Latvijas lepnuma” balvas. Kā ik gadu, tās šogad saņēma cilvēki, kas dara vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt vai sagaidīt.

Latvijā ir ļoti daudz labu, izpalīdzīgu cilvēku, ar kuriem mēs varam lepoties, un “Latvijas lepnums” ir veids, kā ikviens no mums viņus var iepazīt. Arī šogad TV3, laikraksts ”Diena” un portāls Skaties.lv dalās stāstos par izciliem, sirsnīgiem, labiem cilvēkiem, kuri ir tepat starp mums.

“Latvijas lepnuma” balva tika pasniegta desmit nominācijās:

  • Nominācijā “Drosme un pašaizliedzība” balvu saņēma ugunsdzēsējs Tomass Jaunzems, kurš šā gada vidū brīnumaini izglāba ārā pa logu lecošu sievieti. Ķēriena mirklis iemūžināts video, kas pēcāk guva lielu uzmanību kā sociālajos tīklos, tā arī pašmāju un ārvalstu presē.
  • Nominācijā “Jauniešu iniciatīva” balvu saņēma skolēns no Valmieras – Miķelis Jānis Benužs, kurš māca hiphopu jauniešiem ar īpašām vajadzībām.
  • Nominācijā “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm” balvu saņēma Mārtiņš Vizulis, kurš pierāda – redzes zaudējums nav iemesls netiekties pēc saviem sapņiem un neturpināt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. “Būdams neredzīgs, viņš piedalās, cīnās un nepadodas. Mārtiņš nesēž mājās bezdarbībā, viņš trenējas karatē kopā ar redzīgiem cilvēkiem un jau otro gadu piedalās karatē sacensībās ārzemēs, pārstāvot mūsu mīļo Latviju,” tā pieteikuma vēstulē “Latvijas lepnumam” norādīja Mārtiņa otra pusīte Nataļja Mihejeva.
  • Nominācijā “Iedvesmotājs” balvu saņēma Roberts Aseriņš, kuram pirms nekā diviem gadiem negaidīti atklāja smadzeņu audzēju ceturtajā stadijā. Pat slimošanas laikā jaunais puisis nebeidza interesēties par savu mīļāko sporta veidu – basketbolu. Arī savu nākotni Roberts vēlas saistīt tieši ar šo sporta veidu.
  • Nominācijā “Skolotāja” balvu saņēma Zinaīda Hermanoviča, kura savus 25 darba gadus veltījusi tam, lai cittautiešu bērniem iemācītu mīlēt latviešu valodu.
  • Nominācijā “Labie darbi” balvu saņēma Eva Viļkina. Viņa nesavtīgi ir spējusi palīdzēt daudziem cilvēkiem, kuriem tas patiešām ir nepieciešams. Viņa vada biedrību “Cerību spārni”, kas palīdz personām ar invaliditāti integrēties sabiedrībā. Balvas saņēmēja ir radījusi arī veikalu “Visi Var” – tur pieejamie izstrādājumi ir 100% roku darbs, ko ar mīlestību izgatavojušas personas ar invaliditāti.
  • Nominācijā “Dižģimene” balvu saņēma Aija un Jāzeps Dzierkaļi. Viņi savas 30 laulības gados aprūpējis vairāk nekā 20 bērnu.
  • Nominācijā “Glābēji” balvu saņēma Daniels Nikitins un Edžus Strods – abi puiši bez vilcināšanās metās palīgā savam kaimiņam, kurš bija nonācis ugunsnelaimē.
  • Nominācijā “Sirdsdarbs” balvu saņēma Elmārs Gulbis, kurš visu mūžu veltījis darbam ar skolniekiem, dalījies zināšanās un, neraugoties uz cienījamo vecumu, turpina to darīt. Bez tam 93 gadu vecumā viņš itin nemaz nav atmetis ar roku aktīvam dzīvesveidam – viņš regulāri trenējas skriešanā.
  • Nominācijā “Novadnieks” balvu saņēma ģimenes ārste Ilze Strēle. Viņa savu aizraušanos ar fotografēšanu pārvērtusi sirdsdarbā – fotografēt un apkopot tautastērpu stāstus. Kopš 2015.gada Ilze ir izbraukājusi visu Latviju, lai satiktu, safotografētu, uzklausītu vairāk kā 120 individuālo tautastērpu īpašnieku stāstus par to vēsturi.

Pirms ceremonijas šā gada “Latvijas lepnuma” saņēmēji viesojās pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ivetas Vējones, kā arī aizvadīja kopīgu mirkli svinīgās pusdienās “Hotel Roma” septītā stāva restorānā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm