tv3.lv

Cik ilgā laikā, tavuprāt, policistiem jāierodas notikuma vietā pēc izsaukuma?

Sociālajos tīklos ik pa laikam var lasīt sašutušu iedzīvotāju ziņas, ka, viņuprāt, likumsargi ieradušies pārāk vēlu. Cik ilgā laikā jāierodas likumsargiem, ja uz ielas briest kautiņš vai notiek vardarbība, vai kas cits, kas liek garāmgājējiem un aculieciniekiem secināt – šeit jāsauc palīgā policija?

2016. gada 16. martā 10:27

Pirms pāris dienām sociālajā tīklā Facebook mūziķe Laura Raila dalījās piedzīvotajā, kad viņa uz notikuma vietu izsaukusi likumsargus, taču tie, pēc viņas domām, ieradušies pārāk vēlu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Braucu uz mājām, un netālu pirms tām redzu vīrieti, kas grūsta un sit sievieti, neļauj viņai aiziet tālāk, zvanu policijai, nosaucu adresi… Paiet desmit minūtes, policijas vēl nav, bet vīrietis vēl aizvien grūsta sievieti… Zvanu vēlreiz, saku, ka viņi nogriezās šķērsielā, ka sievietei izdevās izmukt, bet vīrietis viņu panāca, paiet vēl astoņas minūtes, policijas vēl aizvien nav! Kā tā var būt, ka 18 minūšu laikā Jūrmalā nespēj ierasties policija? Sēdēju automašīnā un skatījos, vai viņš viņu nenosit, un vai policija atbrauks… Beigās sievietei izdevās aizmukt, bet policija tā arī neatbrauca!” Facebook raksta Laura Raila.

Komentējot šo gadījumu, policija skaidro – Jūrmalas iecirknī nudien 13. marta vakarā tika saņemts izsaukums par kādu vīrieti, kurš, iespējams, agresīvi izturas pret sievieti. Pēc izsaukuma saņemšanas informācija nodota policijas ekipāžai, kas izbrauca un veica apkārtnes apsekošanu, izbraukājot tajā skaitā tuvākās ielas. “Ekipāžai apsekojot apkārtni, tajā netika konstatētas aizdomīgas vai konfliktējošas personas. [..] Piemēram, šajā gadījumā izsaukums saņemts pulksten 21.38, un policijas ekipāža, izbraucot uz to,  veica tuvākās apkārtnes apsekošanu, jo uzreiz aizdomīgas personas netika konstatētas. Iespējams, tādēļ zvanītāja savā atrašanās vietā nav sastapusi policijas ekipāžu. Pulksten 22.10 ekipāža ziņoja par to, ka ir veikta teritorijas apsekošana un aizdomīgas personas nav konstatētas,” portālam Skaties.lv situāciju skaidroja policijas pārstāvji.

Jāpiebilst, ka citi ziņojumi par konfliktu vai vīrieša agresīvu uzvedību šajā laikā netika saņemti, un policijā arī nav saņemti iesniegumi, kas saistīti ar minēto notikumu.

Cik ilgā laikā policijai ir jāierodas?

“Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem reaģēšanas laiks uz šādiem izsaukumiem, respektīvi, ierašanās uz izsaukumu, ir pieļaujama 15 minūšu robežās, bet tālāko policijas darbību ilgums var būt atkarīgs no konkrētās situācijas,” portālam Skaties.lv skaidro Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Savukārt, ja persona ziņo par konfliktu vai notikumu, kurā iesaistītas citas personas, ne vienmēr policija vispirms dodas tieši pie izsaucēja, bet cenšas uzreiz konstatēt konkrētās konfliktējošās personas, apsekojot apkārtni, kas diemžēl neizdevās arī iepriekš minētajā gadījumā, par kuru rakstīja mūziķe L. Raila.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm