Lai mazinātu kaitējumu, ko videi nodara auto izplūdes gāzes, pasaule lēnu garu pāriet uz zaļo transportu, proti, automobiļiem, autobusiem un citiem transporta līdzekļiem, kas darbojas ar elektrību. Arī Latvijā šādu autobraucēju kļūst arvien vairāk. Viena no elektromobiļa īpašniecēm ir arī uzņēmēja Elita Mīlgrāve, kura atzīst, ka viņai šāds auto ir ideāls līdzeklis, lai pārvietotos savās ikdienas gaitās starp Rīgu un Jūrmalu.

Viņa atklāj, ka arī finansiāli ikdienas izdevumos nekādu robu nejūt, jo nedaudz palielinājies tikai ikmēneša elektrības rēķins, toties degvielai nauda netiek tērēta. Elita gan neslēpj, ka garāku braucienu gadījumā, kad attālums pārsniedz 200 kilometru robežu, viņa tomēr retu reizi mēdz izmantot otru auto, jo vēl joprojām Latvijā ir ne visai labi sakārtota uzlādes punktu sistēma, proti – uzlādes staciju it kā būtu pietiekami, taču to atrašanās vietas jāmeklē pa vairākām mobilajām lietotnēm, jo trūkst vienotas sistēmas. Taču arī tas ir risināms, kā arī pārējās priekšrocības, ko bauda elektromobiļi īpašnieki, atsver šo neērtību. Piemēram, kā zināms, ar elektromobili Rīgas satiksmes stāvvietās var stāvēt bez maksas, kā arī izmantot sabiedriskajam transporta paredzētās joslas.

Kādus plusus vēl Elita Mīlgrāve saskata elektroauto izmantošanā, noskaties video, kā arī seko līdzi citiem noderīgiem zaļāka dzīvesveida ieteikumiem raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.