tv3.lv

Ceturtdien Saeimā balsos par iekšlietu un ekonomikas ministru apstiprināšanu

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) paudis cerību, ka pēc divu ministru demisijas šonedēļ valdība atkal varēs turpināt darbu pilnā sastāvā. Par iekšlietu un ekonomikas ministru apstiprināšanu amatā ceturtdien gaidāms balsojums Saeimā.

24. maijā 14:42

Ekonomikas ministra amata kandidāte Ilze Indriksone (NA) un “Attīstībai/Par!” (AP) virzītais iekšlietu ministra posteņa pretendents Kristaps Eklons guvuši pilnu koalīcijas atbalstu, – apliecināja Kariņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašreizējos sarežģītajos laikos valdībai ir ļoti svarīgi strādāt pilnā sastāvā, lai varētu atrisināt valstī svarīgas lietas, – norāda premjers. Kā būtiskākos darba uzdevumus valdības vadītājs atzīmē aizsardzības spēju un enerģētiskās drošības un neatkarības stiprināšanu, kā arī mērķēta atbalsta sistēmas nodrošināšanu iedzīvotājiem.

Iekšlietu ministra amata kandidāts, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons, kļūstot par ministru, iecerējis turpināt savas priekšgājējas Marijas Golubevas (AP) iesāktos darbus un iespēju robežās virzīt arī savas iniciatīvas, intervijā aģentūrai “LETA” norādījis Eklons.

Viņš piekritis kandidēt, jo uzskata, ka nepieciešams pievērst lielāku uzmanību drošībai. Regulāri komunicējot ar Ukrainas kolēģiem, Eklons vēl skaidrāk sapratis, cik liela nozīme ir iekšējai drošībai valsts noturības aspektā.

Eklons uzskata, ka nepieciešama vispārējās iekšējās drošības attīstība caur civilās aizsardzības stiprināšanu. Pirmdien, tiekoties ar premjeru Krišjāni Kariņu, viņš guvis pārliecību, ka arī premjers saskata nepilnības civilās aizsardzības sistēmā un ir gatavs šo jomu stiprināt.

Ekonomikas ministra amata kandidāte Ilze Indriksone uzsver nepieciešamību veicināt Latvijas atjaunojamo energoresursu izmantošanu un investīciju piesaisti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaidrojot prioritātes enerģētikas jomā, politiķe uzsvēra, ka nepieciešams nodrošināt enerģētisko neatkarību, pārejot uz vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Viņasprāt, jāturpina līdzšinējā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) āktais darbs siltumapgādē, pārejot no dabasgāzes uz atjaunojamo resursu izmantošanu.

Kā vēstīts, iekšlietu un ekonomikas ministru krēsli atbrīvojās, kad tos nācās pamest līdzšinējai iekšlietu ministrei Golubevai un līdzšinējam ekonomikas ministram Vitenbergam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm