Centralizētā ietvju tīrīšana “norit pēc plāna”, darbus kavē uz trotuāra atstātie skrejriteņi

Šoziem pirmo reizi Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā pašvaldības ielām piegulošo ietvju kopšanu mehanizēti, izmantojot traktortehniku, nodrošina pašvaldība. Vērtējot jaunās kārtības darbību pirmajās divās sniega dienās, pašvaldībā uzskata, ka viss norit kā plānots.

2022. gada 21. novembrī 13:02

Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsargjoslas zonā esošās ietves šogad centralizēti tiek attīrītas no sniega un apstrādātas ar kaisāmo materiālu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā tv3.lv pastāstīja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Edīte Matuseviča, centralizētā ietvju tīrīšana Rīgas vēsturiskajā centrā norit kā iecerēts. Tiesa, ietvju uzkopšanas darbus kavē uz tām atstātie elektriskie skrejriteņi un daži nevietā atstāti spēkrati.

Nākamgad centralizēti tiks tīrītas arī pirmās un otrās kategorijas ielām pieguļošās ietves. Bet vēl pēc gada – šāda kārtība darbosies visā Rīgā.

Tātad, šoziem ārpus Rīgas vēsturiskā centra teritoriju īpašniekiem, kuru īpašumiem piegulst ietves, jāturpina ietvju kopšana tāpat kā iepriekš:

  • pēc snigšanas jānodrošina ietvju attīrīšana no sniega līdz plkst. 8.00;
  • ilgstošas snigšanas laikā tīrīšana jāveic pēc nepieciešamības, lai nodrošinātu gājējiem ērtu un drošu pārvietošanos;
  • no sniega jāattīra 50% no ietves platuma, bet ne mazāk kā 1,5 m;
  • ietvju kaisīšanai drīkst izmantot smilts un sāls maisījumu, kurā sāls koncentrācija nav lielāka par 20%.

Pirmdien līdz pusdienlaikam bija saņemtas vien trīs rīdzinieku sūdzības par nenotīrītām ietvēm. Snigšanai turpinoties, sūdzību skaits varētu pieaugt, – piebilda Matuseviča.

Par nenotīrītām ietvēm galvaspilsētā iedzīvotāji var ziņot Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centram pa tālruni 80000800, rakstot e-pastu uz [email protected] vai aizpildot pieteikumu riga.lv.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tālāk šīs sūdzības tiek nodotas administratīvajai inspekcijai, kura apseko konkrēto vietu. Ja iela patiešām nav tīrīta, īpašniekam vispirms tiek izteikts brīdinājums. Savukārt pārkāpumam atkārtojoties, īpašniekam var tikt piemērots administratīvais sods un veikta ietves tīrīšanas piespiedu izpilde.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm