Ceļu policija gaida 40 jaunos netrafarētos auto – ar tiem vieglāk atklāt rupjos pārkāpumus

Pēc nepilniem trīs mēnešiem uz Latvijas autoceļiem parādīsies 40 jaunas netrafarētas Ceļu policijas automašīnas. Tādā veidā likumsargi grib pieteikt karu agresīviem šoferiem. “Autovadītāji ir solidāri savā starpā un, redzot ceļu policijas ekipāžu, piesaka to gan mobilā aplikācijā, gan mirkšķinot viens otram uz ceļa, bet netrafarēto auto identificēt ir daudz sarežģītāk,” sarunā ar LNT Ziņām norāda Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks.

Autoeksperti uzskata, ka netrafarēto auto krietnais skaits palīdzēs būtiski uzlabot satiksmes drošību.

  • Netrafarēto auto izmantošanu pieredze Latvijā tiek pārņemta no Skandināvijas valstīm, kur tā ir ļoti izplatīta. Piemēram, Norvēģijā 90% Ceļu policijas automašīnu ir tieši netrafarētas.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Ceļu policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, veicot pastiprināto kontroli un izmantojot tieši netrafarētās automašīnas, divreiz vairāk sastādījuši protokolus par ļoti lielu ātruma pārsniegšanu. Tas nozīmē, ka netrafarētos auto uz ceļa patiešām grūtāk pamanīt un rupjos pārkāpumus vieglāk atklāt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

40 netrafarētās jaunās mašīnas sāks strādāt visos Latvijas reģionos jau maijā, bet galvaspilsētā to skaits, ņemot vērā satiksmes intensitāti, būs vislielākais – aptuveni 15. Šobrīd uz Latvijas autoceļiem satiksmi uzrauga septiņi netrafarētie Ceļu policijas auto.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm