Ceļotāji no Latvijas ārzemēs biežāk nonāk nepatikšanās

Latvijas valstspiederīgo intereses ārvalstīs nākas aizstāvēt arvien biežāk. Ārkārtas situācijas, kad jāmeklē palīdzība, visbiežāk notiek pašu ceļotāju vainas dēļ.

2017. gada 16. februārī 20:26

Pagājušajā gadā ārvalstīs miruši 244 Latvijas valstspiederīgie, bet teju 700 pilsoņiem bijušas problēmas ar vietējo likumu ievērošanu, un viņi aizturēti – tas liek domāt, ka ceļotāji ne vienmēr pienācīgi domā par savu drošību. Pagājušajā gadā izsniegtas 2929 atgriešanās apliecības, kas nozīmē, ka nedaudz pieaudzis to ārvalstīs esošo tautiešu skaits, kas nonākuši sarežģītās situācijās. Konsulārie pakalpojumi visbiežāk tiek sniegti Lielbritānijā, Īrijā, kā arī Vācijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andrejs Pildegovičs, ĀM valsts sekretārs

Ir bijušas vairākas krīzes situācijas, terora akti Parīzē, Nicā, Berlīnē, Briselē, tās ir dažādas iekšpolitikas kolīzijas – militārā apvērsuma mēģinājums Turcijā bija viens no grūtākajiem notikumiem.

Ārlietu ministrija pirms došanās uz citu valsti iesaka iepazīties ar šīs valsts likumdošanu, tradīcijām, noformēt apdrošināšanu, sargāt dokumentus un rūpēties par savu drošību.

Video: LNT Ziņu sižets

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm