Čakša sola runāt ar slimnīcu vadību, lai ārstiem paredzētās algas neizlieto par komunālajiem rēķiniem

Turpinās neziņa par dzemdību speciālistiem piešķirto naudu – nozares ministre šodien viesojās kā Nacionālās apvienības frakcijā, tā Rīgas domē. Skaidras atbildes streikot draudošajiem ārstiem joprojām nav. Tikai solījums runāt ar slimnīcu vadību, lai algu pielikumam paredzēto naudu neiztērē elektrībai un apkurei.

2017. gada 22. februārī 22:51

Veselības aprūpē virzītās reformas jautājumus raisa ne vien pacientiem un pašiem ārstiem, bet arī politiķiem. Nozares ministrei šodien vispirms bija jāatbild uz valdību veidojošās Nacionālās apvienības jautājumiem, kas Čakšai ieteica reformas virzīt aktīvāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzreiz pēc tam sekoja līdzīga tikšanās Rīgas mēra kabinetā, bet tur sarunas tēma jau bija dzemdību speciālistu algas, līdz kurām valdības piešķirtais finansējums tomēr nav nokļuvis tādā apmērā, kā plānots, bet palicis pusceļā – apkures un komunālajos rēķinos.

“Tas, ka katra iestāde sadala atbilstoši savējiem, redzam pēc tā, ka dažādās iestādēs dažāds atalgojums. Vai atbilst aktiem – jā. Un katra iestāde izvērtē prioritātes. Kā tas noticis,” teic Čakša.

Ministre, kura pati nāk no slimnīcu vadītāju vidus un darbojusies kā Bērnu, tā Stradiņa slimnīcu valdēs, medijiem vairākkārt uzsver, ka iestādes rīkojušās likumīgi, par ētiskumu gan var diskutēt. To izmanto Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš Dzemdību namam pretī nenāks, kamēr pirmo soli nespers Veselības ministrija.

“Mēs varam pieņemt lēmumu, ka Dzemdību namam komunālos nosedz pašvaldība, bet kas ar “Stradiņiem”? Tad arī valsts slimnīcās jānotiek tam pašam, lai godīgi,” saka Ušakovs. “Sistēmai jābūt vienādai. Ja Ušakovs samaksātu, tas nebūtu labi,” norāda Čakša.

Ko darīt līdz tam? Čakša sola runāt ar “Stradiņu” vadību, jo uzstādījums – “dodiet papildus, cik gribiet, vienalga nepietiek” neesot pieņemams. “Stradiņa slimnīcā palielināsim [algas] vecmātēm. Nevaru pateikt, cik, bet no esošā piešķīruma,” saka veselības ministre.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tas gan nav tas, uz ko ārsti cerēja. Ar papildus piešķirtajiem 50 eiro par dzemdībām viņu prasības tik un tā nevarot nosegt. Turklāt dzemdības speciālistiem apmaksā pēc fakta, un to skaits valstī samazinājies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm