tv3.lv

Ilgstošā karstuma un būvmateriālu deficīta dēļ JRT rekonstrukciju pabeigt laikā būs izaicinājums

2021. gada 16. jūlijā 21:20

Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkai Lāčplēša ielā izbūvēta apmēram 30% no atjaunotajām galvenajām  būvkonstrukcijām, taču iekļauties darbu pabeigšanai noliktajos termiņos būs izaicinoši, jo tos kavē ilgstošais karstums un pandēmijas laikā radušais būvmateriālu deficīts, vēsta TV3 Ziņas.

Jaunās Rīgas teātra pārbūves darbi virzās uz priekšu.  Vēsturiskajā mājvietā teātris cer atgriezties nākamā gada rudenī.

Pēc ilgāka pārtraukuma 16.jūlijā Jaunā Rīgas teātra būvlaukumu iespējams aplūkot arī kādam no malas. Kopš darbus pirms gada pārņēma jaunais būvnieks – pilnsabiedrība “SBSC” – noticis restarts, tā uzskata pasūtītājs – “Valsts nekustamie īpašumi”.

Renārs Griškevičs, VAS “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs

“Pašlaik ir realizēti aptuveni 30% un dažādos etapos norit intensīvi būvniecības darbi. Tajā kreisajā pusē ir izbūvēta mazā “black box” zāle, pašlaik notiek intensīvi darbi pie lielās “black box” zāles, tāpat notiek sienu un pārsegumu būvniecības pārējās zonās.”

Jau šobrīd redzamas arī teātra galvenās – lielās Smiļģa zāles aprises. Pēc rekonstrukcijas tur teātri varēs baudīt pat pus tūkstotis skatītāju vienlaikus, bet visās trijās zālēs kopā – 840.

“Šī ir tā unikālā iespēja redzēt gan debesis, gan skatu, jo nākamreiz, kad būs iespēja, šīs telpa jau būs pilnībā aizvērta. Jo šai telpai, skaņas izolācijas dēļ un maksimāli skatītāju ērtībai, šeit logu nebūs. Tiks atstāto logi aiz skatuves uz pagalma pusi,” viņš rāda.

Grandiozā Jaunā Rīgas teātra pārbūve faktiski nozīmē, ka no vēsturiskās ēkas paliks tikai uz Lāčplēša ielu vērstā fasāde, Smiļģa zāle, kā arī divas trepju telpas. Visa pārējā ēka teātra pagalmā tiek būvēta pilnīgi no jauna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc pārbūves, teātra telpu platība dubultosies. Paredzēts izbūvēt arī plašu vestibilu un kafejnīcu pirmajā stāvā. Savukārt otrais stāvs, kas jau nodēvēts par Radošo stāvu, pilnībā tiks atvēlēts aktieriem un citiem teātra darbiniekiem. Jau izbūvēti arī pagrabs, kas ļaus īstenot “teātra mājas” konceptu – no dekorāciju izgatavošanas līdz teātra izrādei -, visu varēs īstenot vienkopus, netērējot liekus transporta, cilvēku vai laika resursus.

Vēl viens aspekts, kas ir ieguvums visai sabiedrībai, ir telpu pieejamība, jo tiks radīti apstākļi lai jebkurš apmeklētājs ar īpašām vajadzībām varētu iekļūt telpās, būs lifti, īpašas skatītāju vietas.

Darbu grafiks paredz būvniecības darbus šeit pabeigt nākamā gadā jūnijā, lai jau gada beigās teātris varētu atgriezties vēsturiskajās mājās. Tomēr būvnieki atzīst, – iekļauties termiņos būs izaicinoši, jo darbus kavē gan ilgstošais karstums, gan pandēmijas laikā radušais būvmateriālu deficīts.

Viktors Borisovskis, pilnsabiedrību “SBSC” projekta vadītāja vietnieks

“Septiņos sākam, darbu beidzam plkst. 23.00, ilgāk mēs nedrīkstam. Ņemam vairāk pārtraukumus, jo cilvēki nedrīkst pārkarst saulē. Tad viņi izkritīs no aprites pavisam. Tā situācija ar būvmateriāliem un darbaspēku ļoti ietekmē mūs. (..) Ir ļoti gari termiņi daudziem būtiskiem materiāliem, tieši stiegrojums, vates un daudzi būtiski materiāli. Bet mēs cenšamies plānot darbus uz priekšu, lai tā materiālu piegāde ir laikā.”

“Valsts nekustamie īpašumi” atzīst, iespējamā kavēšanās grafikos tiem ir zināma. Plāns ir ar būvnieku meklēti risinājumus, lai 30 miljonus eiro vērto projektu pabeigt kvalitatīvi un pēc iespējas tuvāk nospraustajam termiņam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm