tv3.lv

Brocēnos komandantstundā ar 1500 eiro sodīts vīrietis neplāno ievērot ierobežojumus un vilkt maskas

Brocēnos aizvadītajās brīvdienās komandantstundas laikā ar 1500 eiro sodīts kāds vīrietis, kurš neievēroja komandantstundu, nepakļāvās likumsargu prasībām, taču tik un tā neizprata savas rīcības prettiesisko raksturu un nepiekrita valdības pieņemtajiem lēmumiem par Covid-19 ierobežojošo pasākumu ieviešanu, apgalvojot, ka turpinās tos neievērot, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē.

2021. gada 11. janvārī 15:40

Aizvadītajās brīvdienās no 8. janvāra līdz 10. janvāra rītam komandantstundas kontroles pasākumos Kurzemes reģionā ir pārbaudītas vairāk nekā 1000 personas, tostarp 671 personai bija aizpildīti pašapliecinājumi. Kopumā ir doti 258 preventīvi norādījumi, bet par klaju un apzinātu ierobežojumu neievērošanu ir uzsākti 157 administratīvie procesi par dažādiem pārkāpumiem ārkārtējās situācijas laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Aizvadītajā naktī klaju komandantstundas pārkāpumu dēļ atsevišķos gadījumos piemēroti arī 1000 un 2000 eiro sodi

Tajā skaitā 8. janvārī ap plkst. 23.30 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, patrulējot Brocēnos, pamanīja vīrietis, kurš uzvedās izaicinoši un pārkāpa prasību atrasties savā dzīvesvietā. Piebraucot pie vīrieša, viņš sāka skriet un turpināja uzvesties izaicinoši, kliedza un izteica aizskarošas piezīmes. Valsts policijas amatpersona izlēma izkāpt no dienesta transportlīdzekļa un panākt vīrieti ar kājām.

Policists Brocēnos mājsēdes laikā sastaptajam vīrietim vairākas reizes izteica prasību apstāties, pārtraukt izvairīties un pienākt, lai noskaidrotu viņa personību un iemeslus, kāpēc viņš neievēro prasību nakts laikā atrasties mājās, taču vīrietis ignorēja Valsts policijas amatpersonas likumīgās prasības un izkliedza, ka viņš šos ierobežojošos pasākumus neatzīst, noteikumus atrasties dzīvesvietā nepildīs un uzskata, ka arī mutes aizsegs neesot jālieto. Centieni panākt un apturēt vīrieti turpinājās vēl kādu laiku līdz tika piesaistīta vēl viena ekipāža un vīrietis tika aizturēts.

No Brocēnos aizturētā vīrieša tika paņemts paskaidrojums, kurā redzams, ka vīrietis nav izpratis savas rīcības prettiesisko raksturu, tā nepiekrīt valdības pieņemtajiem lēmumiem par Covid-19 ierobežojošo pasākumu ieviešanu un apgalvo, ka turpinās tos neievērot, tādā veidā izrādot klaju necieņu pret valsts pārvaldi un klaji ignorē likumos un normatīvajos aktos noteiktos pienākumus, norāda policijā. Vīrietis  bijis arī alkoholisko dzērienu ietekmē. Viņam piemēroti divi sodi – 500 eiro sods par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu un 1000 eiro naudas sods – par ārkārtējās situācijas laikā noteikto prasību neievērošanu.

Tikmēr 8. janvārī plkst. 23.45 Talsu novadā sieviete pārvietojās ar automašīnu “BMW”. Noskaidrots, ka viņa braukusi no mājām uz degvielas uzpildes staciju nopirkt savam dēlam hotdogu. Sievietei tika uzlikts sods – 100 eiro. Savukārt 9. janvārī ap plkst. 01.30 Talsu novada Abavas pagastā divas personas atradās ārpus savām dzīvesvietām un pie paziņas lietoja alkoholiskos dzērienus. Par šo pārkāpumu abām personām tika uzlikts 300 eiro administratīvais sods.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bija arī gadījumi, kad, uzklausot personas, tika veiktas profilaktiska rakstura pārrunas. 9. janvārī pusnaktī Talsu novada Dižstendē autobusu pieturā tika sastapta sieviete ar savu meitu, kuras bija nokavējušas autobusu, kā rezultātā abas ar kājām devās mājās. Personas tika nogādātas mājās un ar viņām veiktas profilaktiskas pārrunas. Tāpat 9. janvārī ap plkst. 04.00 apturēts maizi pārvadājošs transportlīdzeklis, kura vadītājs uzrādīja pavadzīmi un paskaidroja – vadība esot norādījusi, ka pašapliecinājuma vietā der arī šāda veida dokuments. Ar viņu veiktas pārrunas un izsniegta pašapliecinājuma veidlapa, lai tā tiktu aizpildīta.

Tikmēr 9. janvārī ap plkst. 01.45 Liepājā, Oskara Kalpaka ielā, ārpus mājām naktī sastapts vīrietis, kurš tādējādi pārkāpis aizliegumu pārvietoties laikā no plkst. 22.00- 05.00. Vīrietim tika piemērots 100 eiro naudas sods. Ņemot vērā to, ka vīrietis dzīvo turpat netālu no vietas, kur viņu apturēja, varētu domāt, ka viņš pēc soda saņemšanas dosies mājās, taču pēc aptuveni pusotras stundas vīrietis tika apturēts Liepājā, Baseina ielā. Vīrietim tika uzlikts 200 eiro liels naudas sods. Arī 10. janvārī plkst. 03.00 šis pats vīrietis apturēts Liepājā, Raiņa ielā, un arī šajā reizē viņam tika uzlikts sods 100 eiro apmērā. Vīrietis ir zinājis, ka ir jāatrodas nakts laikā mājās, un nav pirmā reize, kad viņš šos noteikumus ignorē. Šogad par šāda veida pārkāpumiem viņš kopumā ir apturēts jau sešas reizes.

Savukārt 9. janvārī ap plkst. 03.00 Ventspilī, Arāju ielā, tika apturēta automašīna “Jeep”, kurā atradās trīs personas, kuras tādējādi neievēroja pulcēšanās ierobežojumus un pārkāpa aizliegumu pārvietoties laikā no plkst. 22.00-05.00. Vīrieši nelietoja arī mutes un deguna aizsegus. Viņi policistiem paskaidroja, ka devās uz savām dzīvesvietām no makšķerēšanas. Vīriešiem tika piemēroti katram 50 eiro naudas sodi par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu un 100 eiro – par mājsēdes neievēršanu.

10. janvārī ap pulksten 02.20 Valsts policijā tika saņemts izsaukums uz Kuldīgu, kur kādā adresē notiek konflikts. Vīrietis ar dēlu bija pie sevis uzņēmuši sešus jauniešus, kuri vakara gaitā sāka konfliktēt savā starpā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī pret tēvu un viņa dēlu tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par viesu uzņemšanu un privātu pasākum rīkošanu ārkārtējās situācijas laikā, savukārt pret dēla draugiem – pārējiem sešiem jauniešiem – uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu.

Valsts policija atgādina, ka mājsēdes ierobežojumi, kad nedrīkst atrasties ārpus dzīvesvietas bez attaisnojoša iemesla laikā no plkst. 22.00 līdz 05.00, ir salīdzinoši viegli ievērojami. Ja to nedara – par savu rīcību ir jāatbild. Tāpēc šobrīd ir svarīga sabiedrības solidaritāte un līdzdarbība, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu situāciju. “Jāsaprot, ka šie ierobežojumi ir tikai tādēļ, lai mazinātu vīrusa izplatību, un ir ieviesti sabiedrības veselības labad,” uzsver policijā. Arī turpmāk policija sadarbībā ar citiem dienestiem pastiprināti uzraudzīs, lai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm