tv3.lv

Brīvlaiks mūsdienās – bērnu vecākiem jāraizējas nevis par huligāniem pagalmā, bet gan internetā

Skolēnu brīvlaiks ir brīdis, kad vecākiem ir jāaizdomājas par to, kā nodarbināt bērnu, lai viņš nejustos vientuļš un negarlaikotos. Bieži vien bērni, par kuru aktivitātēm brīvlaikā vecāki nebija laikus parūpējušies, mēdz meklēt palīdzību ārpus ģimenes un draugiem.

2016. gada 17. martā 7:35

Kaut gan 2015. gadā zvanu skaits uz Bērnu un jauniešu uzticības tālruni ir samazinājies par 10% jeb vairāk nekā sešiem tūkstošiem zvanu, katru dienu tālruņa konsultanti saņem ap 120 zvaniem no dažāda vecuma bērniem. Galvenie zvanu iemesli joprojām ir nemainīgi – vienaudžu konflikti skolā un vardarbība ģimenē. Taču pēdējā laikā ir parādījusies vēl viena satraucoša tēma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

“Ir diemžēl parādījusies jaunā tendence – interneta un mobilā tālruņa izmantošana emocionālajai vardarbībai. Kas nozīmē, ka kad bērns aiziet mājās no skolas, viņš vairs nav pasargāts, nav drošībā kā bija kādreiz, jo tāpat tiek sūtītas ziņas uz mobilo tālruni, dažādos sociālajos tīklos tiek ievietota nepatīkama informācija, komentāri, bildes, kas nozīmē, ka emocionālās vardarbības loks ir nepārtraukts. Bērns tiek terorizēts, lai kurš viņš arī atrastos,” stāsta Bērnu un jauniešu uzticības tālruņa konsultante Anda Sauļūna.

Brīvajā laikā uzticības tālruņa speciālisti saņem arī joku zvanus no bērniem, kas netiek pietiekami nodarbināti ārpus skolas: “Bieži ir tā, ka bērnam ir garlaicīgi, jo viņam nav dažādas ārpusskolas aktivitātes, un viņi jūt to vajadzību ar kādu aprunāties – ir gan vientuļi, kas neiesaistās ar citiem bērniem dažādās aktivitātēs, gan arī, kad tiešām ir garlaicīgi.”

Kristīne ir trīs bērnu mamma, un arī viņa saskaras ar jautājumu, kā nodarbināt sākumskolas skolēnu brīvajā laikā. Viņas vecākā meita Daniela šobrīd mācās 2. klasē, un pērn Danielas brīvlaiks sagādāja zināmas rūpes, jo ģimenē strādā ne tikai vecāki, bet arī vecvecāki.

Bezmaksas brīvā laika centri ir viens no variantiem, kur pedagogu uzraudzībā saturīgi pavadīt no skolas brīvo laiku, kamēr vecāki atrodas darbā. Tomēr ne visi centri piedāvā vecākiem un bērniem piemērotu darba laiku. Centru darbinieki norāda, ka brīvajā laikā apmeklētāju skaits tajās ir krietni zemāks, salīdzinājumā ar skolas dienām.

Šobrīd Rīgā darbojas 22 brīvā laika centri, kas ir pieejami visiem bērniem, neatkarīgi no dzīves un mācību vietas. Tajās bērni un jaunieši var spēlēt dažādas atjautības un galda spēles, lasīt grāmatas, strādāt ar datoru, kā arī tikties ar saviem vienaudžiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm