tv3.lv

Bordāns: Medicīnas darbinieku vakcinēšanai nevajadzētu būt “absolūti neobligātai”

Medicīnas darbinieku vakcinēšanai nevajadzētu būt “absolūti neobligātai”, taču reizē šis jautājums jārisina atbilstoši likumam, to kopīgi koordinējot, šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes preses konferencē pauda Jaunās konservatīvās partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

2021. gada 11. janvārī 19:00

No Bordāna paustā izrietēja, ka politiķim ir “radikālāks ieskats” nekā koalīcijas partneriem par to, ka medicīnas darbinieku vakcinēšanai nebūtu jābūt “absolūti brīvprātīgai un absolūti neobligātai”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Kariņš: Līdz vakcinēšanas rezultātā iegūtai pūļa imunitātei būs jāuztur zināmus ierobežojumus

Reizē šis jautājums jārisina atbilstoši likumam, kopīgi to koordinējot, piebilda tieslietu ministrs.

Tikmēr veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), skaidrojot, ka līdz ar jaunā koronavīrusa paveida ienākšanu Latvijai jābūt gatavai potenciālam saslimstības pieaugumam, teica, ka jāveic papildu sagatavošanās pasākumi, lai slimnīcas būtu gatavas iespējamam plašākam Covid-19 uzliesmojumam.

Līdz ar to ministrs ir devis rīkojumus par iepirkumiem un rezervju veidošanu, turklāt paredzēts drīzumā vērsties valdībā ar līdzekļu pieprasījumiem, lai nodrošinātu slimnīcu gatavību.

Vienlaikus ministrs pauda uzskatu, ka pagājušajā nedēļā vakcinēšanas temps ir bijis par lēnu. “Lai paātrinātu šo tempu, esmu devis rīkojumu sākt visu ārstniecības personu vakcināciju,” atgādināja ministrs. Tāpat politiķis norādīja, ka drīzumā tiek gaidīta “Moderna” vakcīnu piegāde, piebilstot, ka plašāka vakcinācija sāksies, kad pienāks nākamās kravas, par kurām ministrs plāno informēt drīzumā.

Viņš arī atklāja, ka tiks strādāts pie pieteikšanās kārtības, iespējams, ieviešot pašatteikšanās iespēju, “kad visiem mediķiem tiek piedāvāts konkrēts laiks, kad vakcinēties, un, ja kāds nevēlas to darīt, būs jāatsakās”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es personīgi uzskatu, ka tā arī ir daļa Hipokrata zvēresta – vakcinēties un rādīt Latvijas sabiedrībai, ka vakcinēšanās ir vēlama, laba un droša lieta,” izteicās ministrs.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka vakcinācija pret Covid-19 ir valstiska mēroga un nozīmes projekts, koalīcijas partneri šodien tika aicināti šonedēļ sākt valdībā veidot uzraudzības padomi Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā, Latvijas Radio informēja Pavļuts.

“Aicināšu koalīcijas partnerus veidot un valdībā pieņemt attiecīgu lēmumu jau šonedēļ – veidot šim projektam uzraudzības padomi Ministru prezidenta vadībā politiskā līmenī,” sacīja veselības ministrs.

Ministrs skaidroja, ka rosinās veidot projekta vadības biroju un piesaistīt darbā cilvēkus, “kas strādās tikai un vienīgi ar šo projektu – pieredzējušus projekta vadītājus, komunikācijas vadītājus, informāciju tehnoloģiju vadītājus, kas varētu šo projektu profesionāli novadīt tādā ātrumā, tādā līmenī un ar tik daudziem šobrīd vēl nezināmiem faktoriem, kādi pašlaik ir”.

Kā ziņots, līdz šim Latvijā vakcinētas 6933 personas, tajā skaitā 5418 ārstniecības personas un 1515 ārstniecības iestādes darbinieki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm