Bordāns: Jaunu valsts pārvaldes iestāžu izveide un ierēdņu skaita palielināšana Covid‑19 pandēmijas laikā nav atbalstāma

Jaunu valsts pārvaldes iestāžu izveide un ierēdņu skaita palielināšana Covid-19 pandēmijas laikā nav atbalstāma, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

2021. gada 28. janvārī 8:10

Tieslietu ministrija (TM) nav sniegusi saskaņojumu Pārresoru koordinācijas centra (PKC) iecerei izveidot “Pedagoģiski psiholoģisko atbalsta dienestu” un neatbalsta tā darbības uzsākšanu šā gada 1. februārī. Šāds lēmums tiek virzīts izskatīšanai valdības šodienas valdības sēdē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šajā Covid-19 pandēmijas laikā, kad pastāv vēl ļoti daudz neapzinātu risku valsts ekonomikas attīstībā, nav lietderīgi izveidot jaunas valsts pārvaldes iestādes, kuru administrēšana tuvākos gados būs jāfinansē no valsts budžeta līdzekļiem,” teica Bordāns.

Politiķis piedāvāja stiprināt esošās valsts pārvaldes iestādes – Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas – veiktspēju, tai skaitā nodrošinot to ar nepieciešamajiem cilvēku un finanšu resursiem.

Bordāns uzskata, ka PKC prezentētā iecere “iezīmē tikai virzību uz jaunas valsts pārvaldes iestādes izveidi”, bet tās funkcionālais ietvars ir veidots no šobrīd jau citu institūciju kompetencē esošām funkcijām, attiecīgi pārdalot cilvēku un finanšu resursus.

“Vienlaikus nav analizēts, kas tieši šo jauno pieeju padarīs efektīvāku iepretim jau esošajiem risinājumiem, kas jau tiek nodrošināti Labklājības ministrijas (LM), Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī pašvaldību paspārnē,” teica Bordāns.

Šobrīd likums nosaka, ka par bērnu un ģimenes lietu politiku atbildīga ir LM un tās padotībā esošā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija. LM jau šobrīd ir likumā noteikts uzdevums organizēt starpinstitūciju sadarbību bērnu tiesību aizsardzībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

TM esot gatava sniegt LM savu atbalstu starpinstitūciju sadarbības veicināšanai bērnu tiesību aizsardzībā.

Ministrs akcentēja, ka valstī nevar pastāvēt divi resori – LM un PKC, kas vienlaikus nosaka politiku vienā nozarē, un arī divas iestādes, kas realizē rīcībpolitiku. PKC iecerētās jaunās iestādes vieta valsts pārvaldes institucionālajā sistēmā esot neskaidra. “Manā ieskatā, šāda veida funkciju izpildei ir jāatrodas viena konkrēta ministra padotībā, lai pēc iespējas efektīvāk varētu nodrošināt funkciju izpildi,” akcentēja Bordāns.

Vienlaikus ministrs piedāvā pilnveidot jau likumā noteiktos sadarbības mehānismus starp resoriem un to padotības institūcijām, tostarp efektivizēt jau pastāvošās Bērnu lietu sadarbības padomes darbu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm