tv3.lv

Bordāns atbalsta virzību uz lidojumu atjaunošanu uz trešajām valstīm

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns atbalsta sava partijas biedra, satiksmes ministra Tāļa Linkaita ieceri virzīties uz lidojumu atjaunošanu uz trešajām valstīm, jo esot nepieciešams rast līdzsvaru jautājumos par sabiedrības veselību, pārvietošanos un ekonomiskajiem aspektiem.

2021. gada 22. februārī 20:36

Linkaits ir izteicies, ka Satiksmes ministrija (SM) drīzumā iesniegs valdībā priekšlikumu par lidojumu atjaunošanu uz trešajām valstīm. Lasi vēl: Rosinās atjaunot lidojumus uz trešajām valstīm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien vaicāts par iespējamiem riskiem no šāda soļa, ņemot vērā arī infektologa Ugas Dumpja aicinājumu pie pašreizējā Covid-19 saslimstības līmeņa neatvieglot ierobežojumus, Bordāns uzsvēra, ka atbalsta satiksmes ministra ierosinājumus “virzīties uz priekšu ekonomiskajos jautājumos”, tajā skaitā stratēģiski ļoti svarīgajā aviācijas nozares uzturēšanā.

Lasi šeit: Dumpis: Latvija patlaban nevar atļauties atvieglot ierobežojumus

Jautājums esot, kādā veidā uzturam aviācijas nozari, kas esot viens no Latvijas veiksmes stāstiem, izteicās Bordāns. “Attiecībā uz pārvietošanos personiski ļoti uzticos satiksmes ministram (…) sabiedrības interešu ievērošanas jautājumos,” teica Bordāns, uzsverot, ka Linkaits gan valdības darbā, gan partijā nekad neesot izturējies pavirši vai nevērīgi attiecībā uz sabiedrisko drošību.

Kā uzskata satiksmes ministrs, no ārpuses esošais slimības apdraudējums esot daudz lielāks attiecībā uz sauszemes fiziskajām robežām, izrietēja no Bordāna paustā. Savukārt veselības jomā esošais apdraudējums, kas pastāv izmantojot lidostu, esot daudz vairāk kontrolēts un novēršams.

Tieslietu ministrs skaidroja, ka “nekad nevar izslēgt risku”, taču slimības izplatīšanās risks caur lidsabiedrībām un lidostām esot samazināts. Bordāns pauda pārliecību, ka SM visus riskus ir izsvērusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) skaidroja, ka šāds rosinājums attiecībā uz lidojumiem no trešajām valstīm pašlaik nav iesniegts. Atbilstoši ierastajai praksei, ja ministrs tādu piedāvājumu iesniegs, tad tas arī tiks skatīts, norādīja premjers.

Latvijā starptautiskie pārvadājumi uz trešajām valstīm aizliegti kopš Covid-19 pandēmijas sākuma. 4.februārī valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” paredz, ka laika posmā no 11.februāra līdz 25.februārim Latvijā no ES, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, Šveices un Lielbritānijas drīkstēs ieceļot tikai neatliekamu un būtisku iemeslu dēļ.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm