tv3.lv

Bijušais Preses nams pārtaps par lepnu viesnīcu; pārmaiņas piedzīvos arī blakus esošā tipogrāfijas ēka

Bijušais Preses nams pārtaps par lepnu viesnīcu, taču interesantākas pārmaiņas notiks ar blakus esošo tipogrāfijas ēku – zemās un plašās tipogrāfijas ēkas jumts kļūs par sporta un aktīvās atpūtas vietu, kur uz atbilstoša laukuma varēs spēlēt pat futbolu.

Preses nama ēka jau vairākus gadus ir tukša un tiek izmantota vien kā reklāmas stends. Tāds pat liktenis ir piemeklējis arī blakus esošo, krietni zemāko tipogrāfijas ēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Projektēšanas biroja “Arhis” pārstāvis Andris Kronbergs oficiāli apstiprina, ka uz tipogrāfijas ēkas ir iecerēts uzbūvēt futbola laukumu. Laukums ir sastāvdaļa lielāka projekta ietvaros, tā īstenošanas laikā tiks atjaunots arī Preses nama ēka.

“Preses nama augstbūve kļūs par viesnīcas ēku. Zemākā daļa, bijusī tipogrāfija, kļūs par daudzfunkcionālu centru. Tur būs gan iepirkšanās, gan auto novietnes, gan arī šī te publiski lietojamā ārtelpa, gan jumts, ko mēs iesakām būvēt kā daudzfunkcionālu ar atpūtu un sportu saistītu zonu,” atklāj Kronbergs.

Būs arī basketbola laukums un bērnu spēļu laukums, kā arī parks.

Preses nams reiz kļuva slavens kā vieta, kur ligzdoja Eiropas lielākā zīriņu kolonija, par šiem putniem pat tika izveidota godalgota dokumentālā filma. Arhitekts norāda, ka arī šo jautājumu viņi ir ņēmuši vērā.

Kronbergs paļaujas uz to, ka – ja vien zīriņi no jauna izveidos ligzdošanas koloniju, tad putni un cilvēki ļoti labi varēs sadzīvot.

Ja zīriņu turpmākais liktenis vēl nav skaidri zināms, tad droši zināms, ka futbolisti uz bijušās tipogrāfijas ēkas jumta varēs nodoties bumbas dzenāšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs uzsver, ka jauns sporta komplekss ar futbola laukumu Rīgas centrā ir ļoti laba ziņa futbola un veselīga dzīves veida veicināšanai Latvijā.

“Ņemot vērā mūsu prioritātes nākamajiem gadiem – veicināt futbola popularitāti iedzīvotāju vidū. Es domāju, ka šis ir lielisks precedents. Tiešām ceru, ka apkārtnes iedzīvotāji tur varēs uzspēlēt kopā futbolu,” saka Gorkšs.

Līdz ar futbola laukuma izveidošanu, tur pat tiks izveidota arī futbola skola. Tāpat blakus atjaunotajai Preses nama un tipogrāfijas ēkai tiks uzbūvētas vēl četras jaunas ēkas. Precīzi nav zināms, vēl daudz var mainīties, taču būvniecības darbi varētu sākties jau 2020. gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm