Bijušais humorists Aldis Kalniņš uzbūvējis savu elektromopēdu. Uzzini, kāds tas izskatās!

2021. gada 22. septembrī 10:00

Ideja par savu elektromopēdu Aldim Kalniņam radusies jau pirms pieciem sešiem gadiem, un nu šis sapnis pārtapis realitātē – tagad viņš ir ļoti askētiska un unikāla transportlīdzekļa īpašnieks. Šajā braucamrīkā viss ir tieši tā, kā saimnieks vēlējies, tāpēc arī izstrāde prasījusi diezgan ilgu laiku.

Lai gan mopēds no malas izskatās diezgan vienkāršs, tajā slēpjas lielāka jauda, nekā varētu domāt, un tas pilsētvidē spēj attīstīt diezgan cienījamu  ātrumu. Aldis šo braucamo radījis tāpēc, ka jutis – kaut kā pietrūkst. Šobrīd ļoti populāri ir skūteri, motorolleri un motocikli, bet kur tad mopēdi? Tāpēc Aldis ņēmis un radījis pats savējo, lai izmantotu ikdienā un arī gadījumos, kad, piemēram, jāorganizē bērnu nometnes un jāpārvietojas lielā teritorijā. Viņš atzīst, ka līdzīgu funkciju, protams, pilda velosipēds, taču, minot pedāļus, pēc kāda laika tomēr iestājas pagurums. Tāpat viņš šā mopēda izveidē ietekmējies no minimālistiskā dzīvesveida un ikdienā ir minimālisma atbalstītājs, tāpēc dizainā nekādu pārmērību nav – viss liekais ir apslēpts. Šāds mopēds uzlādējas 4-5 stundu laikā, un tas notiek ar parasta lādētāja palīdzību.

Iepazīties ar Alda Kalniņa mopēdu, noskatoties video, kā arī skaties raidījumu “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” par videi draudzīgām ikdienas izvēlēm svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm