tv3.lv

Bibliotēkās atkal var saņemt grāmatas, bet par ierašanās laiku jāvienojas iepriekš

2021. gada 12. janvārī 21:40

Vismaz daži epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstinājušies, piemēram, Latvijā atkal var izmantot bibliotēku pakalpojumus – iedzīvotāji var saņem grāmatas, lai gan lasītavas un interneta pakalpojumi joprojām nav pieejami, vēsta TV3 Ziņas.

Saskaņā ar grafiku Ādažu novada bibliotēka otrdien, 12. janvārī, bija atvērta jau no deviņiem rītā. Laikā, kad ierodas TV3 Ziņas, daudzi apmeklētāji savu pasūtījumu jau saņēmuši. Taču uz galda ar rezervētajām grāmatām vēl vismaz 20 dažādu eksemplāru. Tās šeit nogulst pēc tam, kad tās rezervētas pa tālruni vai elektroniski. Kopumā atsaucība iespējai Latvijā atkal izmantot bibliotēku pakalpojumus ir liela.

Darbinieces labi pārzina plauktu saturu un krātuvi. Nepieciešamā eksemplāra atrašana paņem īsu brīdi. Ādažu novada bibliotēkas darbinieces teic, visvairāk pasūta lasītāji vecumā no 30-50 gadiem. Pieprasījums ir salīdzinoši liels, taču nav ne rindu, ne drūzmas. Tas darīts apzināti. Ja vien klientam iespējams, saņemšanas laiku individualizē.

“Sazvanām viņus un vai aizsūtām e-pastu un aicinām uz bibliotēku. Labāk būtu, ja pateiktu laiku, kad ieradīsies. Tad pa vienam aicinām iekšā un izsniedzam konkrētās grāmatas.” stāsta bibliotēkas darbiniece Kristīne.

Ar neslēptu sajūsmu pēc grāmatas ierodas lasītāja Dace. Pasūtījumu viņa veica vēl pirms ierobežojumu ieviešanas. Taču to saņemt nepaguva.

“Jā, protams, būtu jau izlasījusi! Bet tagad viss priekšā! Jā [esmu izlasījusi visu savu mājas bibliotēku], pat pārlasījusi! Žurnāli, mājasgrāmatas. Tagad paņēmu turpinājumu “Bada spēlēm”. Neesmu lasījusi,” apliecina lasītāja Dace.

Līdz ar bibliotēku atvēršanu visi pakalpojumi gan nav pieejami. Nedrīkst sēdēt pie datoriem. Arī izvēlētās grāmatas jāņem līdzi uz mājām – uz vietas lasīt bibliotēkas lasītavā nedrīkst. Tāpēc lasīšanai mājās pieprasīti arī žurnāli. Lai gan kopumā lasītāja izvēle ir šāda – romāni, detektīvromāni, kas vienmēr esot pieprasīti. Pensionāri iecienījuši ko liriskāku, mīlestības romānus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Telefons bibliotēkā ieskanas diezgan regulāri. Ar jautājumiem, precizējumiem un, ja grāmata nav pasūtīta sistēmā, ar lūgumu to rezervēt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm