Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra iekārtošanai nepieciešams saziedot vēl 330 000 eiro

Ēka ir, bet tukša – topošajam Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centram no šodienas bērnu slimnīcas fonds sācis ziedojumu vākšanas akciju. Vajadzīgi vairāki simti tūkstoši eiro, lai jaunuzbūvēto ēku varētu iekārtot. Šogad psihiskās un neirālās attīstības traucējumu ārstēšanas nodaļa svinēs jurģus.

Bērnu psihiatrijas klīnika Juglas ielā, Gaiļezerā, ir tik ļoti novecojusi, ka bērnos rada bailes, satraukumu, ne vienmēr iespējams nodrošināt diskrētumu, apgrūtināta efektīva ārstēšana. Ārsti nespēj sagaidīt pārcelšanos uz jaunām telpām.

Būvdarbus Vienības gatvē pabeigs septembrī, bet skaidrs jau tagad – trūkst naudas iekārtošanai. Vajadzīgs ziedotāju atbalsts. Mērķis ir radīt nevis slimnīcas palātas sajūtu, bet gan mājīgumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Liene Dambiņa
Bērnu slimnīcas fonda vadītāja

“Kopējā nepieciešamā summa telpu iekārtošanai bija 500 000, šobrīd 166 000 ir mūsu rīcībā, paldies ziedotājiem, vēl nepieciešami aptuveni 330 000 eiro.”

Veselības ministrijai naudu vairs neprasa – tā jau sedza būvniecības sadārdzinājumu.

Iluta Riekstiņa
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle

“Mājas apjomi ir ļoti, ļoti paplašinājušies un, protams, ka sadārdzinājums. 2017. gadā – pieci miljoni, 2023. gadā – deviņi miljoni pati būvniecība. Gan sadārdzinājums, gan mājas apjoms. Līdz ar to nav naudas iekārtojumam.”

Pēc desmit gadu darba Lielbritānijā vienā no vadošajām bērnu klīnikām Latvijā atgriezusies psihiatre Karīna Beinerte. Viņa priecājas – jaunuzbūvētajā centrā varēs daudz efektīvāk ārstēt psihiatriskās saslimšanas, neirālās attīstības traucējumus, piemēram, katram bērnam piesaistīs speciālistu komandu. Visi būs vienuviet, nevis izkaisīti kā šobrīd.

Karīna Beinerte
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas psihiatre

“To bildi var salīmēt kopā pusē dienas. Ir ieplānots, ka puse dienas jāpavada, un nevis jāstaigā piecas reizes pie dažādiem speciālistiem – atnāk, izvērtē un aiziet ar diagnozi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bērnu un jauniešu psihiskā veselība Latvijā pasliktinās. Pērn par teju trešdaļu pieauga pacientu skaits, sevišķi tie, kuriem ir ēšanas traucējumi vai bīstamas garastāvokļa izmaiņas.

Ņikita Bezborodovs
BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs

“Depresija, trauksmes spektra traucējumi. Paškaitējums – gan suicidālais, gan nesuicidālais. – Tātad bērni vēlas izdarīt pašnāvību? – Pēc statistikas Latvija ir priekšgalā Eiropā un pasaulē pēc izdarīto pašnāvību skaita.”

Šobrīd bērnu psihiatrijas klīnikā akūtajos gadījumos palīdzība nedēļas laikā, – pārējiem gaidīšanas rinda var sasniegt pat pusgadu. Uzbūvējot bērnu un jauniešu psihiskās veselības centru, rindas ātrums gan būtiski nepalielinās, jo proporcionāli palielinājies pacientu skaits.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm