tv3.lv

Bērnu slimnīcā omikrona paveida izplatības laikā daudz vairāk pēc palīdzības vēršas bērni

Bērnu slimnīcā salīdzinājumā ar līdz šim pandēmijā pieredzēto omikrona paveida izplatības laikā daudz vairāk pēc palīdzības vēršas tieši bērni, piektdien Veselības ministrijas diskusijā, velkot paralēles ar citviet novēroto, skaidroja Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre.

11. februārī 16:40

Janvārī Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā saistībā ar Covid-19 pēc palīdzības kopumā vērsušies 460 bērni, taču vairumā gadījumu ārsti tikuši galā 24 stundu laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bērni, kuriem slimības gaita ir tik smaga, ka ir nepieciešama stacionēšana, ir tikai aptuveni ceturtā daļa no šiem 460. Turklāt stacionētie bērni atrodas nevis intensīvās terapijas, bet gan infekciju nodaļās.

“Pārējie, aptuveni 75% no tiem, kuri ierodas šeit pēc konsultācijas un parādīt savu bērnu veselības aprūpes speciālistiem, ir tādi, kuri mierīgi var pēc tam doties un ārstēties mājās,” stāstīja mediķe.

Kā vēstīts, Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati par 8. februāri, kad stacionēts bija kopumā 1051 Covid-19 pacients, liecina, ka bērnu un jauniešu vecuma grupās, proti, vecumā līdz 19 gadiem bija kopumā 25 stacionēti Covid-19 pacienti, no kuriem vienam slimības gaita bija smaga.

Vairums stacionēto pacientu, pēc NVD datiem, bija vecuma grupās no 80 līdz 89 gadiem un no 70 līdz 79 gadiem, kur slimnīcās ievietoto ar Covid-19 slimo skaits bija attiecīgi 158 un 132.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm