tv3.lv

Bērni tiek ierauti emocionāli smagās tiesvedībās; aicina rīkoties bērnu interesēs

Vairāki desmiti bērnu ik gadu tiek ierauti emocionāli smagās tiesvedībās, kur viņus pieaugušie bieži vien izmanto savu attiecību skaidrošanā. Runa ir par gadījumiem, kad pārim šķiroties, viens no vecākiem, prettiesiski aizved bērnu uz citu valsti.

2014. gada 19. septembrī 20:58

Juristi, tiesneši un bāriņtiesas speciālisti vēlas šīs traumas bērniem padarīt mazāk sāpīgas.

Vecāku pārrobežu strīdi mēdz būt ļoti dažādi, taču viena lieta nekad nemainās – bērni iegūst smagu emocionālu traumu bieži vien uz visu dzīvi. Tā ir pirmā un galvenā lieta ko speciālisti iesaka atcerēties vecākiem, kuri risinot savstarpējās nesaskaņas iesaista bērnus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Eksperti norāda, ka aizvest bērnu nesaskaņojot ar otru partneri nav tālredzīgi. Visu pirms tāpēc, ka tāpat tas nāks gaismā un strīdam saasinoties sekas bērna emocionālajai veselībai būs smagākas. Jāatceras arī tas, ja bērns ir atvests uz Latviju no ārvalstīm, kur viņš bija iedzīvojies, tiesāšanās notiks valstī no, kuras bērns izvests.

Speciālisti iesaka vecākiem censties domstarpības atrisināt sarunu ceļā un vienmēr rīkoties bērna interesēs. Tāpēc bāriņtiesa piedāvā izmantot meditācijas, jeb starpnieka un psihologa pakalpojumus, kas var palīdzēt konfliktu atrisināt bez garās tiesāšanās.

Savukārt rēķinoties, ka tiesas procesi, tomēr, būs, tieslietu ministrijas speciālisti nākotnē iecerējuši izmaiņas. To pie, kura no šķirtajiem vecākiem bērns turpmāk dzīvos nelems tiesa pēc dzīves vietas, bet tikai vienā tiesā Rīgā.

Hāgas 1980. gada konvencija paredz, ka lemjot par bērna nākotni tiesai jāiekļaujas 6 nedēļu termiņā. Ātrāks tiesas process nozīmē mazāk sāpīgu brīžu gan bērniem gan pieaugušajiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm