tv3.lv

Beidzot! Laba ziņa skolēniem: Rīgas vidusskolās samazinās mājasdarbu apjomu

Kamēr valstiskā līmenī vēl turpinās diskusijas par to, cik daudz mājasdarbu Latvijas skolēniem vajadzētu uzdot, vairākas Rīgas skolas ņēmušas iniciatīvu savās rokās. Desmit Rīgas vidusskolas apņēmušās būtiski samazināt mājasdarbu apjomu. Šīs skolas apvienojušās projektā ar nosaukumu Jēgpilni mājasdarbi un vēlas panākt divas lietas: mazināt skolēnu slodzi un vienlaikus mācīšanos mājās padarīt interesantāku.

2016. gada 14. septembrī 19:43

Kā atzīst izglītības eksperimentā iesaistīto skolu vadība, uz pārmaiņām mudina acīmredzamais: mājasdarbu ir par daudz, un skolēniem zūd motivācija tos pildīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anna Vladova, Rīgas 80. vidusskolas direktore:

Saskaitot visas mācību stundas skolā, interešu izglītību un privāto apmācību, bērns vidēji dienā mācās 10 līdz 11 stundas. Pēc tam viņš atnāk mājas, paēd, un pirmais vai otrais jautājums no vecākiem ir: kādi tev jāpilda mājasdarbi? Mums bērni ir pārslogoti, tāpēc mēs gribam sakārtot šo sistēmu!

Līdz oktobrim skolas apzinās mājasdarbu uzdošanas un pārbaudīšanas praksi, lai to varētu mainīt atbilstoši mūsdienu izglītības tendencēm. Par pamatu pārmaiņām tiks ņemta Somijas pieredze, kur mājasdarbu praktiski nav. Tik radikālu ceļu gan nav plānots iet, taču klasisko mācību grāmatu satura norakstīšana tiks aizstāta ar iesaisti dažādos projektos.

Viena no idejām ir apvienot mājasdarbos vairākus priekšmetus, piemēram, matemātiku ar fiziku vai latviešu valodu ar vēsturi. Skolēniem vairāk informācijas būs jāmeklē pašiem vai kopā ar vienaudžiem.

Silvija Treile, Rīgas Juglas vidusskolas ķīmijas skolotāja:

Galvenā doma ir pavirzīt skolotāju pareizā virzienā. Varbūt viņi nav aizdomājušies par to, pieraduma pēc uzdod mājasdarbus noteiktā apjomā. Bet svarīgākais jau nav apjoms, bet tas, kāpēc tos mājasdarbus liek pildīt.

Projektā piedalās Rīgas Rīnūžu vidusskola, Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas 84. vidusskola, Rīgas Juglas vidusskola, Rīgas 53. vidusskola, Rīgas 28. vidusskola, Rīgas 80. vidusskola, Rīgas Š. Dubnova Ebreju vidusskola, Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskola un Rīgas Teikas vidusskola. Pēc tam, kad jaunais modelis būs šajās skolās notestēts, secinājumi tiks prezentēti pārējam mācību iestādēm un par izglītības saturu atbildīgajiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Save

Save

Save

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm