tv3.lv

Bēgļu uzņemšana Latvijā ir prestiža jautājums, paziņo Satversmes tiesnese

Jautājums par bēgļu uzņemšanu Latvijā ir valsts prestiža jautājums, un šobrīd bēgļu pienācīgu uzņemšanu kavē valstī valdošā nevienlīdzība, tā šorīt raidījumā 900 sekundes sacīja Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele.

2016. gada 12. septembrī 9:28

Vairums tautas kalpu jau iepriekš bija spiesti atzīt, ka galvenais iemesls, kāpēc patvēruma meklētāji Latviju atstāj, ir pašu politiķu savulaik noteiktais, smieklīgi mazais pabalsts. Lai arī par 139 eiro mēnesī cilvēks nevar izīrēt dzīvokli, paēst un nopirkt transporta biļeti, lai aizbrauktu uz darbu, to pārskatīt nav plānots. Šādam solim nav politiska atbalsta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties VIDEO!

Situācija Latvijā tika salīdzināta ar Igauniju, kuru neviens bēglis nav pametis. Tika secināts, ka tur pabalsts ir daudz dāsnāks, turklāt vismaz sākumā nav jāmaksā par dzīvokļa īri. Šo praksi pārņemt mudināja virkne tautas kalpu. Taču, ņemot vērā Nacionālās apvienības kareivīgo noskaņojumu, ir šaubas, ka bēgļu problēmas risināšanai šogad vai nākamgad tiks atrasts kaut cents papildu finansējuma. Līdz ar to, visticamāk, zelta koridors no Rīgas uz bagāto Rietumeiropu arī turpmāk būs aktīvs.

Save

Save

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm