tv3.lv

Baskāju skriešana vēršas plašumā; gaidāms baskāju ultramaratons

Baskāju skriešanas biedrībā biedru skaits gada laikā ir dubultojies, un jau šosestdien notiks Otrais Baltijas baso pēdu ultramaratons.

2014. gada 29. augustā 7:47

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baso pēdu ultramaratons notiks gar jūru – posmā no Mazirbes līdz Rojai. Distanču garumi būs dažādi, un piektdien šim skrējienam vēl var paspēt pieteikties. Patlaban ultramaratonam jau ir pieteikušies vairāk nekā 120 cilvēki no Latvijas, kā arī no Norvēģijas, Igaunijas un Lielbritānijas.

Otrā Baltijas baso pēdu ultramaratona organizatore Alīna Rence:

Garā distance ir 53 kilometri – tas ir ultramaratons, vidējā distance ir 34 kilometri. Tāpat ir arī 11 kilometru distance, kas paredzēta tiem skrējējiem, kuri grib pamēģināt baskāju skriešanu, bet nav vēl tik pārliecināti. Visiem skrējējiem ir jāizvērtē savas spējas, un nevajadzētu pārcensties.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība tika nodibināta pirms nepilniem trim gadiem. Tiek uzskatīts, ka skriešana ar basām kājām ir vismazāk traumatiska.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis:

Skriešana basām kājām ir saudzīgāka, pamatā skriešanas formas dēļ, kā arī tā dēļ, ka skrienot jūtam segumu un automātiski varam ”pārveidot” pēdas formu, paši padarot skriešanu saudzīgāku.

Pāriet uz skriešanu bez apaviem nepieciešams pakāpeniski, turklāt sākumā labāk skriet uz cietāka seguma, piemēram, gluda asfalta, nevis sākt pa meža taciņu vai gar jūru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm