Bārbeles Zēnu pamatskolas direktore: Mediņš mums visiem ir lielais tētis

Priesteris Andrejs Mediņš skolas kolektīvam un audzēkņiem ir lielais tētis, šodien preses konferencē pauda Bārbeles Zēnu pamatskolas direktore Ilona Blūma.

2020. gada 25. augustā 16:20

Viņa, stāstot par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) redzeslokā nonākušās “Kalna Svētību kopienas” izveidoto skolu, klāstīja, ka tās tapšanā piedalījās vairāk nekā 300 cilvēku. “Tagad izveidota stārķa ligzda, kur puikām mācīties izplest spārnus un skatīties, kā to dara citi,” uzskata Blūma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc viņas paustā, sabiedrība pašlaik uztraucas par “anonīmu un nepārbaudītu sūdzību” VBTAI, taču neredz, ka kaimiņos tiek dauzīti un sisti bērni, ka ciešanas ir blakus. “Mums patīk aizvērt ausis un acis,” uzskata iestādes vadītāja.

Pēc viņas paustā, skolas mērķis ir zēnu audzināšana, veidojot viņus par atbildīgām personām, kas prot lemt, prot darīt darbus, kas ir mērķtiecīgi. Turklāt darbā iesaistīti arī vecāki, kuriem reizi nedēļā jāpiedalās skolas dzīvē, kā to paredz pušu noslēgtais līgums. “Mums nav nevienas lietas, ko mēs liekam darīt bēriem vieniem pašiem,” klāstīja Blūma.

Ikdienā iestādes audzēkņi nelieto mobilos tālruņus, un “viņi skatās viens otram acīs, sarunājas, risina situācijas, tā mēs kopā dzīvojam”. Savukārt vakaros, ja ir vēlēšanās, telefoniski notiek saziņa ar vecākiem. Skola piedāvā arī interešu izglītību.

“Andrejs [Mediņš] mums visiem ir kā lielais tētis,” komentēja Blūma, aicinot atbraukt ar slēptajām kamerām, lai redzētu, kā bērni novērtē un priecājas par priestera klātbūtni.

Viņa arī apliecināja, ka, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi un uzraugošo institūciju pārmetumus, attīstot jauniešu centru Kurmenes skolā, kopiena plāno slēgt līgumus ar jauniešu vecākiem. “Mēs esam mācījušies no šīs situācijas,” apgalvoja Blūma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, biedrībā “Kalna Svētību kopiena” VBTAI kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējusi, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu.

Pirmā pārbaude Bruknā notika 5.augustā, kad runāts ar bērniem un konstatēti pirmie iespējamie bērnu tiesību pārkāpumi. Pēc laika veikta atkārtota nepieteikta pārbaude, kas nav devusi pārliecību, ka pārkāpumi būtu novērsti.

Ņemot vērā VBTAI iesniegumu par pārbaudēs Bruknas muižā izvietotajā “Kalna Svētību kopienā” konstatēto, policija sākusi resorisko pārbaudi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm